Koniec imprez, czas na wellness

Nowy wybór gwiazd. Zdrowe życie i spa

Coraz więcej światowych celebrytów rezygnuje z obciążającego trybu życia, z którym utożsamiane są gwiazdy rocka, popu czy filmu. Teraz przyszedł czas na dbałość o siebie i szeroko pojęty dobrostan. Największe nazwiska świata, takie jak Justin Bieber czy Lady Gaga, wybierają zdrowe, zrównoważone życie. Czy w ten sposób spa and wellness stanie się nową globalną modą i wiodącym trendem?

Lady Gaga
flickr.com/Steve Baker/CC BY 2.0

Gwiazdy dyktują swoim fanom nowy wzorzec. Nie chcą już wyczerpujących imprez i rujnującego organizm trybu życia, w którym jest czas tylko na intensywną pracę i wyniszczające imprezy, a brak go na dbałość o samego siebie. Zamiast tego celebryci szukają nowej drogi, która prowadzi ku równowadze i zdrowiu.

Lodowa kąpiel i świeży, zdrowy posiłek

Wellness stało się priorytetem dla największych gwiazd w czasie tras koncertowych.

Należą do nich Justin Bieber, Chlöe Bailey czy Aly & AJ pisze „The Wall Street Journal”. Już w 2019 roku pisał na Instagramie, że poczuł się lepiej, śpiąc w hiperbarycznej komorze tlenowej.

Trio muzyki elektronicznej Rüfüs Du Sol bierze trzyminutową lodowatą kąpiel po każdym występie.

Czytaj więcej: Raport o brytyjskim wellness

– Zawsze, kiedy schodzimy ze sceny, czeka na nas lodowa kąpiel – mówi klawiszowiec Jon George. Trio, które zdobyło Nagrodę Grammy, miało w zwyczaju rozgrzewać się przed występami shotami z whisky. Dziś rytuał jest kultywowany, ale zawartość kieliszków jest inna – to napój z imbiru. 

Zamiast szukać w obcych miastach jakiejkolwiek restauracji, jedzą świeżo przygotowane posiłki opracowane przez trenera personalnego.

Trener zamiast „sex, drugs and rock’n’roll”

– W pewnym sensie sami spychaliśmy się na dno – mówi 32-letni perkusista James Hunt. Dziś zespół wystrzega się ukształtowanego w ciągu dekad stereotypu „seks, narkotyki i rock and roll”. Rygorystycznie trzymają się zasad zdrowego życia.

Trener personalny Ben Smith utrzymuje kapelę Rüfüs Du Sol w szczycie dyspozycji. Przygotowuje im treningi, posiłki. Prowadzi z nimi rytuały oddechowe przed każdym występem. Zbiornik do lodowych kąpieli to 100 galonowy nadmuchiwany model Rubbermaid, który wszędzie wożą ze sobą.

Czytaj więcej: Film o saunie na festiwalu Sundance

Odżywcze kroplówki, drenaż limfatycznydetoksykacja – to codzienność w trasach. Po dwóch latach kompletnej izolacji w czasie pandemii ludzie chcą chodzić na koncerty i oglądać muzykóœ na żywo. Trasy są gęsto wypchane terminami, a bilety wyprzedane. W tych warunkach żaden zespół nie może sobie pozwolić na słabość. Jeśli nawalą – koszty będą kolosalne – pisze „The Wall Street Journal”.

Kąpiele lodowe stosują w trasach także Lady Gaga i Harry Styles. – Sportowcy używają tych rzeczy od zawsze – mówi Jonathan Leary, założyciel i dyrektor generalny Remedy Place, „społecznego klubu odnowy biologicznej” w Nowym Jorku i Los Angeles, w który członkowie Rüfüs Du Sol zainwestowali swoje pieniądze.

REKLAMA

Sauna oraz dieta bez kawy i toksyn

Chlöe Bailey, z pięciokrotnie nominowanego do nagrody Grammy duetu R&B Chlöe x Halle stosuje w trasie drenaż limfatyczny, by oczyścić się z toksyn i zwalczyć wzdęcia.

Siostry Alyson Michalka (33 lata) i Amanda Joy Michalka (31 lat), znane jako pop-rockowy duet Aly & AJ, unikają kofeiny w czasie tras koncertowych. Co tydzień dostają zastrzyki z witaminą B12.

Marvin Medina, menadżer tras koncertowych gwiazd muzyki latynoskiej takich jak Daddy Yankee i Ricardo Arjona powiedział, że coraz częściej wymogi związane z wellness znajdują się w kontraktach. – Widziałem kwoty od 2 tys. do 20 tys. dolarów za takie usługi – mówi menadżer.

Czytaj więcej: Nowe zagrożenie dla rozwoju spa

Grupa grająca muzykę country Zac Brown Band jeszcze przed kilku laty wymagała kilku butelek Jägermeistera dla członków zespołu przed, w trakcie i po koncercie. – Byliśmy młodzi i nie zdawaliśmy sobie sprawy, że nie tylko nie utrzymamy w ten sposób naszego najwyższego potencjału, ale także nie będziemy długowieczni postępując w ten sposób – twierdzi lider grupy Zac Brown.

Od 2013 roku zespół zabiera w trasę koncertową tira, do którego w tym roku dobudował saunę. – To pomaga rozluźnić mięśnie po graniu koncertów jeden po drugim i nocnych podróżach autobusem z miasta do miasta – wyjaśnia 44-letni Brown. Dodał, że cały zespół stara się przestrzegać zasad zdrowej diety.

Zdrowie psychiczne w debacie publicznej

„The New Yorker” pisze o nowym trendzie wśród celebrytów. Wielu z nich jest zmuszonych do podejmowania działań zmierzających do ochrony zdrowia psychicznego i dbania o nie. Gwiazdy walczą z presją, niejednokrotnie mówią o negatywnych skutkach zainteresowania prasy i mediów. Jest także mowa o druzgocącym wpływie mediów społecznościowych. Ostatnio coraz więcej znanych osób otwarcie mówi o swoich problemach.

Jonah Hill wpuścił kamerę Netflixa do gabinetu swojego psychoterapeuty dra Phila Stutza. – Chciałem pokazać ludziom jak mogą wykorzystać moje doświadczenia do poprawy swojego życia – mówił w dokumencie Jonah Hill. Stutz, to ktoś w rodzaju gwiazdy w świecie psychoterapii, sam miał pełne wyzwań życie, stworzył włąsną metodę, pomagał m.in. Gwyneth Paltrow czy Adamowi McKayowi.

Czytaj więcej: Muzyczny sukces biznesu spa

Z kolei Selena Gomez w dokumencie „My Mind and Me” (ang. „Mój umysł i ja”) nagranym dla platformy Apple TV+ ujawnia, że cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową. Około dwudziestki u gwiazdy zdiagnozowano toczeń, chorobę autoimmunologiczną, która w 2017 roku doprowadziła do przeszczepu nerki. W 2018 roku, w następstwie operacji, dostała ataku psychozy i została umieszczona w zakładzie – jej matka dowiedziała się o tym z portalu plotkarskiego TMZ.

Serial pokazuje walkę z problemami fizycznymi i psychicznymi. W kilku scenach widzowie mogą zobaczyć gwiazdę w momentach rozpaczy.

W sierpniu raperka Megan Thee Stallion wydała album zatytułowany „Traumazine”. Wraz z nim ruszyła strona internetowa, która zachęcała fanów do szukania odpowiedzi na pytanie „jak sobie radzisz?”.

Coraz częściej zdrowie psychiczne staje się tematem debaty, a nie wstydliwie skrywanym problemem pisze „The New Yorker”.

Podoba Ci się ten wpis? Udostępnij go:

Przeczytaj też

Copyright (c) Well24.info

Portal informacyjny branży wellness & spa w Polsce, którego wydawcą jest: Europejska Fundacja Spa

Najczęściej czytane

REKLAMA

Newsletter

Bądź na bieżąco z wiadomościami ze świata wellness.
Zapisując się akceptujesz regulamin newslettera i naszą politykę prywatności.