Pionowa dżungla nad chińskim morzem

"Szalony" plan niemieckiego architekta

„Szalony plan” – można pomyśleć o wizji architekta Ole Scheerena, który planuje zbudować w Chinach, w nadmorskim mieście Sanya na wyspie Hainan, pionową dżunglę. Będzie ona skrywać w swoim wnętrzu dwa hotele i liczne obiekty spa&wellness. Architekt wygrał konkurs na luksusowy gmach umiejscowiony na brzegu Morza Południowochińskiego.

Obiekt o nazwie Sanya Horizons będzie tonąć w zieleni.
Buro Ole Scheeren

– Sanya Horizons szanuje planetę i piękno przyrody, która otacza obiekt – powiedział portalowi spabusiness.com architekt Ole Scheeren.

Obiekt o nazwie Sanya Horizons będzie tonąć w zieleni, a wiszące ogrody będą niemal „wdzierać się” do wnętrza apartamentów dwóch hoteli, które zgodnie z projektem zostaną ustawione jeden na drugim. Każdy z nich będzie mieć własny intymny taras, a załamania i otwarte przestrzenie w elewacji pozwolą na zasadzenie wertykalnego ogrodu, który sprawi, że ilość zieleni będzie w tym miejscu dwukrotnie większa niż przed powstaniem obiektu. 

Czytaj więcej: Pokolenie zet nadaje ton

Hotel ma zużywać mniej energii na chłodzenie, dzięki zastosowaniu naturalnych metod wentylacji i obniżania temperatury. Zieleń będzie chronić przed słońcem, ślad energetyczny budynku ma być „radykalnie zmniejszony”.

Zdaniem architekta jego projekt charakteryzuje „najwyższa odpowiedzialność środowiskowa”.

Hotele Regent Sanya Bay i Indigo Sanya Bay będą zwieńczone ogromnym podniebnym publicznie dostępnym poziomem. Wyniesione ponad otaczający teren przestrzenie o nazwach Sky Terrace i Sky Deck, z których rozciągać się będzie imponujący widok na morze, mają obfitować w usługi wellness

Obiekt o nazwie Sanya Horizons będzie tonąć w zieleni
Buro Ole Scheeren

Całość ma odnosić się do charakterystycznego stylu architekta, który w swoich projektach używa często motywu powtarzających się brył w regularnym ułożeniu.

Sanya Horizons będzie wypiętrzać się na wysokość 160 metrów nad brzegiem morza. Będzie się jednak zdawać, że jest „zjednoczony” z otaczającą przyrodą.

Czytaj więcej: Wojna w Ukrainie zmieni rynek wellness

Znajdujący się na jednym z dolnych tarasów basen będzie mieć 153 metry długości, zostanie wykończony niewidoczną krawędzią, a kąpiącym będzie stwarzać iluzję „wpadania” wprost w fale morza, nad którym będzie zawieszony. Ku morzu teren będzie opadać serią lagun wypełnionych błękitną wodą.

Obiekt o nazwie Sanya Horizons będzie tonąć w zieleni.
Buro Ole Scheeren

Otwarcie obiektu zaplanowano na 2026 rok. Budowę zrealizuje deweloper CDF Investment & Development. Powierzchnia użytkowa będzie mieć 83,5 tys. m kw.

REKLAMA

Podoba Ci się ten wpis? Udostępnij go:

Przeczytaj też

Copyright (c) Well24.info

Portal informacyjny branży wellness & spa w Polsce, którego wydawcą jest: Europejska Fundacja Spa

Najczęściej czytane

REKLAMA

Newsletter

Bądź na bieżąco z wiadomościami ze świata wellness.
Zapisując się akceptujesz regulamin newslettera i naszą politykę prywatności.