Leśne termy w Islandii

Gorąca laguna z widokiem na fiord

Na Islandii powstaje geotermalna leśna laguna, z której będzie się rozciągać widok na jeden z najdłuższych islandzkich fiordów – Eyja.

forestlagoon.is

Historia nowego uzdrowiska o nazwie Forest Lagoon rozpoczęła się w 2014 roku, gdy w pobliżu islandzkiego miasta Akureyri robotnicy kopiący na wrzosowisku Vaðlaheiðargöng tunel przypadkowo odkryli geotermalne źródło, z którego popłynęła gorąca woda.

Wellness z geotermalnymi basenami

W 2021 roku teren o powierzchni 250 hektarów kupili Sigríður Hammer i jej mąż Finnur Aðalbjörnsson. Nabyli także prawa do pozyskiwania wody. Wtedy też rozpoczęła się budowa ośrodka zaprokjektowanego przez pracownię architektoniczną Basalt Architects.

Nowe miejsce położone na malowniczym zboczu ma ruszyć w kwietniu. Gorąca woda będzie zasilać baseny geotermalne w ośrodku o powierzchni 1300 metrów kwadratowych, przeznaczonym dla 200 gości. 

Do ich dyspozycji będzie sauna, salon relaksacyjny, dwa baseny bez krawędzi z dwoma barami swim-up, zbiornik z zimną wodą, bistro i szatnie. Właściciele nie wykluczają w przyszłości budowy hotelu i tradycyjnego spa.

Całość założenia ma być wkomponowana w naturalny krajobraz terasy na zalesionym zboczu wzgórza. Baseny mają być okolone naturalnym kemiennym  brzegiem bądź wodną kaskadą. Wszędzie będzie dużo zieleni i naturalnego, umiejętnie wyeksponowanego kamienia. Wnętrza to ciepłe drewno i wygodne wyposażenie tworzące przytulną i miłą atmosferę.

Na długi spacer z gorącą kąpielą

Ośrodek będzie czynny codziennie od 10:00 DO 24:00. Jednodniowy bilet wstępu ma kosztować 41 euro, bilet dla pary z wliczonymi napojami ma kosztować od 98 euro. Korzystne ceny mają obowiązywać dla grup 5- i 10-osobowych. 

Aby skorzystać z dobrodziejstwa kąpieli w gorącej wodzie będzie można dojechać z Akurei np. taksówką lub po prostu wybrać się na trzykilometrowy spacer do ośrodka.

W pobliżu znajdują się inne podobne miejsca czerpiące z dobrodziejstwa islandzkiej natury: Blue Lagoon i Sky Lagoon.

Podoba Ci się ten wpis? Udostępnij go:

Przeczytaj też

Najczęściej czytane

Z tweetera fundacji