Polak mistrzem świata w saunie

Maciej Piczura ze złotem. Najlepszy w aufguss

Maciej Piczura, saunamistrz z Term Chochołowskich, został mistrzem świata w saunowaniu. Polak zdobył złoto w imprezie Mistrzostwach Świata Aufguss 2022 w Termach Busloo w Holandii.

Maciej Piczura

Maciej Piczura został mistrzem świata na imprezie World Aufguss Championship w Termach Bussloo w Holandii. Maciej Piczura zdobył w imprezie złoty medal. Ponadto wygrał zawody freestyle.

Najtrudniejszy technicznie występ Polaka

Po tym jak w kategorii indywidualnej dwóch zawodników uzyskało najwięcej – 537,25 punktów ex equo – jury zdecydowało, że pierwszym zwycięzcą jest Maciej Piczura z Polski, poprzedni mistrz świata zarówno w kategorii indywiduajnej jak drużynowo. Polak, który wygrał imprezę programem zatytułowanym „It’s too late”, trzeci raz uczestniczył w wydarzeniu.

– Jego saunowy występ opowiadał historię mężczyzny oskarżonego i skazanego na śmierć za zabójstwo, którego nie popełnił. Maciej zasłużenie został mistrzem świata. Jego występ był podręcznikowy – mówił portalowi spabusiness.com Lasse Eriksen, który jest zarówno sędzią, jak i członkiem zarządu organizatora Mistrzostw Świata Aufguss. 

Czytaj więcej: Kryzys energetyczny paraliżuje rynek

– To jeden z najtrudniejszych technicznie pokazów aufguss, jakie widziałem – mówił  Lasse Eriksen, dyrektor ds. rozwoju w norweskiej firmie Farris Bad z branży wellness

Aufguss to rytuał saunowy, który – w najprostszym ujęciu – polega na tym, że mistrz aufguss przy pomocy ręcznika rozprowadza ciepło w saunie, zwykle przy dzwiękach muzyki, dołączając olejki eteryczne, które pomagają w osiągnięciu odprężenia i korzystnie wpływają na samopoczucie i zdrowie psychiczne

Najlepsi saunamistrzowie pokazują swoją kreatywność poprzez wplatanie do swoich występów fabuły, prezentując kostiumy i złożone ruchy, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić pobyt widzów w saunie.

Poród w saunie i kopuła Brunelleschiego

Drugin zwycięzcą została Holenderka Laura Lenders, która występowała w swoim rodzinnym mieście.

– To, co Maciej pokazał w technice i machaniu, Laura nadrobiła w kontakcie z publicznością – powiedział portalowi spabusiness.com Lasse Ericesn.

Tematem jej występu był… poród. – Jako kilkukrotna finalistka zasłużyła, by dotrzeć na podium – mówił Ericsen.

Czytaj więcej: Pierwsze wodorowe spa w Europie i w Polsce

W kategorii par mistrzostwo zdobył włoski duet Simone Mannelli i Massimo Gelli. Ich występ został zainspirowany historią powstania kultowej kopuły Brunelleschiego we Florencji.

Eriksen pochwalił zespół za ich występ, nazywając ich dwoma „pełnymi pasji, doświadczonymi i bardzo dobrymi technicznie zawodnikami, którzy z honorem reprezentowali swoje miasto i kraj”.

REKLAMA
Rekordowa liczba uczestników

Mistrzostwa świata odbywały się w dniach 13-18 września w Termach Bussloo w Holandii. W zawodach, podzielonych na kategorię idywidualną i drużynową, wzięło udział 68 uczestników z 13 krajów.

W tym roku po raz pierwszy w konkursie wzięły udział Japonia i Rumunia.

Czytaj więcej: Vogue Polska nagradza za spa & wellness

Impreza cieszyła się znaczną popularnością, bowiem na siedmiodniowe zawody wyprzedano wszystkie bilety do 200-osobowej hali saun w Termach Bussloo.

– Raz w roku światowi entuzjaści saun gromadzą się w kłębach pary, aby doświadczyć najbardziej hipnotyzujących występów aufguss na świecie – mówił o imprezie Lasse Eriksen.

Saunamistrz z term w Chochołowie

Maciej Piczura jest mistrzem sauny i trenerem z Term Chochołowskich na Podhalu.

Wcześniej w tym roku startował m.in. w X Mistrozstwach Polski Saunamistrzów w Termach Rzymskich w Czeladzi.

Czytaj więcej: Wellness w hotelu na własnych warunkach

„Wracam z Mistrzostw Polski z dwoma osiągnięciami: Wicemistrz Polski Saunamistrzów 2022 i Saunamistrz Publiczności 2022” – pisał po tej imprezie Maciej Piczura na Facebooku.

I już wtedy zapowiadał, że na mistrzostwach świata planuje dać z siebie wszystko.

„Maćka na co dzień można spotkać w Chochołowskim Saunarium, gdzie wspólnie z naszymi saunamistrzami prowadzi mistrzowskie ceremonie naparzania” – napisały Termy Chochołowskie na swojej stronie.

Podoba Ci się ten wpis? Udostępnij go:

Przeczytaj też

Copyright (c) Well24.info

Portal informacyjny branży wellness & spa w Polsce, którego wydawcą jest: Europejska Fundacja Spa

Najczęściej czytane

REKLAMA

Newsletter

Bądź na bieżąco z wiadomościami ze świata wellness.
Zapisując się akceptujesz regulamin newslettera i naszą politykę prywatności.