Słownik pojęć

Aufguss

Aufguss po niemiecku oznacza napar. Jednocześnie w saunie aufguss to woda stosowana do polewania gorących kamieni. Jednak ostatnio aufguss nabiera zupełnie nowego znaczenia. To dzięki saunamistrzom i rytuałom, które zawładnęły saunami.

Saunamajstrzy, poruszając strumieniami gorącego powietrza i pary za pomocą ręcznika, kierują gorące powietrze na gości sauny. Jednak sama para musi mieć związek z nazwą ceremonii „naparzania”. Tym „naparem” jest w tym przypadku woda z aromatycznymi olejkami eterycznymi, którą polewane są rozgrzane kamienie w saunie.

Dzięki wachlowaniu, saunamistrz rozprowadza ożywczy zapach po całym pomieszczeniu. W ten sposób pobyt w saunie zamienia się w gorącą, aromatyczną kąpiel, która pozwala zaznać naprawdę głębokiego odprężenia lub odwrotnie – orzeźwienia. Efekt takiej inhalacji zależy od rodzaju użytych olejków.

Sam pobyt w saunie poprawia odporność i wygląd skóry, a olejki korzystnie wpływają na układ oddechowy.

Bliżej natury dzięki aromaterapii w saunie

Aufguss to dzięki użyciu olejków rodzaj aromaterapiiWegańskie kosmetyki wellness do spa tworzy marka Aromatherapy Associates. W tym celu do produkcji używane są wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego. Marka posiada prestiżowy certyfikat B Corp.

Oferowane przez markę Aromatherapy Associates kosmetyki są wolne od bisfenolu A, butylu, ftalanu benzylu (BBP), formaldehydu, parabenów, nadtlenku wodoru, nanocząstek, oksybenzonu, ftalanów, laurylosiarczanu sodu, laurylosiarczanu sodu i mikrokulek. Według Global Wellness Institute aromaterapia może być wykorzystywana jako naturalne lekarstwo. 

Gotowe mieszanki aromaterapeutyczne stosowane w czasie zabiegów w spa, np. marki Aromatherapy Associates  mają odpowiedniki, które można kupić, by kontynuować pielęgnację z ich użyciem w domu.

Podoba Ci się ten wpis? Udostępnij go:

Inne popularne pojęcia

Bądź na bieżąco z wiadomościami ze świata wellness.
Zapisując się akceptujesz regulamin newslettera i naszą politykę prywatności.