Branża wellness zapomniała o mężczyznach?

Nadchodzą faceci! Szykujcie się na zmiany

– Branża dosłownie zapomniała o mężczyznach – twierdzi współautor raportu Wellness of Men László Puczkó. Ekspert prognozuje, że nowe badania męskich preferencji w  sektorze zajmującym się dobrostanem, doprowadzą do rewolucji na tym rynku. –  Szykujcie się, mężczyźni nadchodzą! 

Wellness zapomniało o mężczyznach
Około 40% mężczyzn ćwiczy regularnie! fot. Adobe Stock

Ukazał się pionierski raport Wellness of Men/Wellness for Men. Ten globalny projekt opierał się na zbieraniu spostrzeżeń mężczyzn na temat ich nawyków, oczekiwań i przewidywań związanych z wellness. 

Zdaniem autorów zebrane w ankietach dane dostarczają kluczowych informacji na temat aktualnego stanu i cech męskiego zdrowia.

Inicjatywa Wellness of Men/Wellness for Men HTWWLife zwraca uwagę na potrzeby mężczyzn związane z ich dobrostanem. Raport identyfikuje nawyki i aktywności oraz kluczowe źródła stresu. Wnioski pokazują, jak mężczyźni radzą sobie z wyzwaniami, które wpływają na ich samopoczucie w codziennym życiu i podczas podróży.

Czytaj więcej: Trend na 2023 rok: wellness i uroda

– Wygląda na to, że wellness i powiązane branże mogły zapomnieć o mężczyznach. Większość produktów, dostawców usług, miejsc docelowych skupia się i komunikuje z kobietami – twierdzi László Puczkó, prezes HTWWLife.

– Poza pielęgnacją i inteligentnymi rozwiązaniami fitness mężczyźni nie występują często w świecie odnowy biologicznej – mówi László Puczkó.

Pojawiają się jednak coraz częściej przesłanki, że potrzeby mężczyzn są związane z wellness i poprawą ich dobrostanu.

REKLAMA

Mężczyźni zrewolucjonizują wellness?

Według sondażu Wellness, Spa, Health and Travel 2030, samotni mężczyźni znaleźli się w pierwszej trójce pod względem kluczowych segmentów docelowych dla zdrowia na Bliskim Wschodzie i w Azji.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Sauny (ISPA) sugeruje, że mężczyźni częściej niż kobiety wybierają usługi na ciało (30 proc. w porównaniu do 24 proc. kobiet). Ostatnie raporty z 2022 r. wykazały, że 49 proc. osób odwiedzających spa w USA to mężczyźni. Przy czym liczba ta znacznie wzrosła, bo w 2005 roku ze spa korzystało jeszcze 29 proc. mężczyzn.

Czytaj więcej: Medical Wellness Congress czeka na Polaków

– Obserwujemy zmianę paradygmatu w wellness: szykujcie się, mężczyźni nadchodzą! Ten raport dostarcza niezbędnych spostrzeżeń do zmiany podejścia i inspiruje branżę wellness – mówi Puczkó.

Inicjatywa Wellness of Men/Wellness for Men jest wspierana przez 26 ekspertów i profesjonalistów z 20 krajów na świecie. Reprezentują oni branżę zdrowotną, wellness, spa oraz sektor wypoczynku i hotelarstwa.

Współautorami raportu są László Puczkó, prezes, dyrektor generalny, współzałożyciel HTWWLife i inicjator projektu Wellness of Men/Wellness for Men Initiative oraz dr Melanie Smith, współzałożycielka HTWWLife.

👉 👉 👉 Dostęp do badania można uzyskać tutaj.

Podoba Ci się ten wpis? Udostępnij go:

Przeczytaj też

Copyright (c) Well24.info

Portal informacyjny branży wellness & spa w Polsce, którego wydawcą jest: Europejska Fundacja Spa

Najczęściej czytane

REKLAMA

Newsletter

Bądź na bieżąco z wiadomościami ze świata wellness.
Zapisując się akceptujesz regulamin newslettera i naszą politykę prywatności.