Hilton o trendach na 2023 rok

Technologia, wyjątkowość, bliskość

Sieć hoteli Hilton sprawdziła, jakie oczekiwania klientów będą dominować w 2023 roku. Okazało się, że równie ważne jak technologie i cyfryzacja, ułatwiające korzystanie z hoteli spa, ważne będą międzyludzkie kontakty i więzi, personalizacja oraz unikatowość doświadczeń. Liczyć się będzie poczucie, że jest się pod dobrą opieką, a klienci będą chcieli gwarancji bezproblemowego wyjazdu. Wszystko to ma sprawić, że doświadczenie wellness nabierze wymiaru głębokiego jak nigdy dotąd.

Hilton Playa del Carmen-an Resort. Sesja Innan Spa Temazcal
Hilton Playa del Carmen Resort. Sesja Innan Spa Temazcal

Sieć hoteli Hilton przewiduje trendy, które będą dominować wśrod podróżujących w 2023 roku. Opublikowany właśnie raport „The 2023 Traveler: Emerging Trends that are Innovating the Travel Experience” ( „Turysta 2023 roku: Nowe trendy zmieniające podróżowanie” ) wymienia kluczowe zmiany w preferencjach konsumentów, które zdaniem ekspertów sieci będą kształtować ich wybory oraz wpływać na branżę turystyczną, hotelarską i spa w nadchodzącym roku.

Czytaj więcej: Koniec imprez, czas na wellness

By uzyskać informacje dotyczące zmieniających się preferencji Hilton za pośrednictwem Material – globalnego partnera w zakresie strategii i planowania – zebrał informacje z ponad 7 tys. ankiet, które wypełnili podróżni z całego świata. Wykorzystano także analizę aktualnych trendów w podróżach – pisze portal europeanspamagazine.com.

Więzi z rodziną i przyjaciółmi

EKsperci przeanalizowali wrażenia gości, którzy niezwykle licznie wrócili do obiektów po dwóch latach pandemii. Okazało się, że interesują ich głębsze i bardziej anażujące relacje i doświadczenia. Goście chcą się w tym roku skupić na pogłębianiu swoich związków z rodziną i przyjaciółmi.

40 proc. ankietowanych oczekuje spersonalizowanego dostępu do unikatowych doświadczeń lub aktywności takich jak spa, czy organizowane dla nich profilowane zajęcia.

Czytaj więcej: Raport o brytyjskim wellness

Chcą także zbliżać się do kultur, które reprezentują odwiedzane przez nich okolice, by lepiej je poznać.

– W kwestii doświadczeń i więzi ludzie chcą nadrobić czas stracony przez pandemię – powiedział Danny Hughes, dyrektor wykonawczy i prezes Hilton Americas.

Podróże jako rytuał wellness

Połowa badanych (50 proc.) stwierdziła, że ogólne dobre samopoczucie jest dla nich priorytetem oraz, że w 2023 roku skupią się na wellness, a wszczególności  na stanie umysłu, ciała i ducha. 

Dla 47 proc. priorytetem jest dobra forma fizyczna. Z kolei dla 35 proc. na pierwszym miejscu będzie zdrowie psychiczne.

41 proc. gości, aby zaspokoć te holistyczne potrzeby dotyczące dobrego samopoczucia będzie szukać autentycznych, nowych doświadczeń.

Czytaj więcej: Film o saunie na festiwalu Sundance

Z badania wynika, że 41 proc. podróżujących będzie przy tym szukać zdrowego jedzenia i picia, a 32 proc. będzie oczekiwać, że podane im zostaną posiłki przygotowane na bazie lokalnych produktów i regionalnej kuchni.

REKLAMA

 Dobre samopoczucie, wellness, od dawna jest ważne dla gości. Ale pandemia upowszechniła te oczekiwania – mówi Lara Hernandez, wiceprezes ds. marki globalnej, planowania i innowacji w sieci Hilton.

Według niej sprawia to, że sieć skupia się teraz na zapewnianiu wysokiej jakości usług związanych z wellness, odpowiadających na oczekiwania, oferowanych przez sieć w oparciu o sprawdzone firmy partnerskie oraz o własną ofertę.

Goście cenią prawdziwą troskę

Hilton przewiduje, że w 2023 roku podróżni będą szukać tych miejsc, w których będą odczuwać, że okazuje im się autentyczną troskę. Zdaniem ekspertów to także trend za który odpowiedzialny jest czynnik pandemiczny. Ludzie pragną dziś opieki jak nigdy dotąd.

86 proc. badanych wskazało, że chce większej personalizacji usług oferowanych w obiektach. 

Czytaj więcej: Nowe zagrożenie dla rozwoju spa

Z kolei 25 proc. uznało, że oczekuje, by ich osobiste potrzeby były spełniane w większym stopniu. 

Z raportu wynika także, że goście poszukują hoteli i obiektów spa zaprojektowanych w sposób przemyślany, rozglądając się za otoczeniem, w którym można zaspokoić więcej różnych potrzeb.

Przyjemne podróże bez kłopotów

Ludzie, którzy w pandemii poznali jak mogą wyglądać ograniczenia stosowane w ekstremalnej postaci chcą teraz podróżować możliwie bezproblemowo. 56 proc. ankietowanych zadeklarowało, że priorytetem są dla nich ułatwienia w podróżowaniu

86 proc. przyznało, że będzie z kolei oczekiwać co najmniej jednego spersonalizowanego elementu w usłudze.

Czytaj więcej: Pool Design Awards 2022 rozdane

Z jednej strony goście szukają więzi z drugim człowiekiem, poczucia, że są pod dobrą opieką i personalizacji – na przykład w spa.

Z drugiej strony oczekują cyfrowych udogodnień, ułatwień związanych z zawieraniem transakcji. 

Dlatego 26 proc. uważa, że w 2023 roku liczyć się będzie  technologia i oferowane przez nią udogodnienia.


Czytaj więcej: Pełna wersja raportu Hilton Trends 2023

Podoba Ci się ten wpis? Udostępnij go:

Przeczytaj też

Copyright (c) Well24.info

Portal informacyjny branży wellness & spa w Polsce, którego wydawcą jest: Europejska Fundacja Spa

Najczęściej czytane

REKLAMA

Newsletter

Bądź na bieżąco z wiadomościami ze świata wellness.
Zapisując się akceptujesz regulamin newslettera i naszą politykę prywatności.