Raport o brytyjskim wellness

Czego Europejczyk szuka w spa & wellness?

Global Wellness Institute w ramach projektu „Geografia Wellness” opublikował właśnie wyczerpujący raport z analizą gospodarczo-ekonomiczną całego sektora wellness Wielkiej Brytanii. To pierwsze europejskie państwo w tym zestawieniu. Publikowane dane mogą rzucić więcej światła na trendy, które dotyczą europejskich klientów branży spa & wellness. Dotąd przeanalizowane zostały bowiem pod tym kątem Brazylia, Singapur i Tajlandia, a wkrótce dołączy do nich Indonezja.

Wielka Brytania
AdobeStock

Wielka Brytania to piąta gospodarka wellness na świecie, wynika z danych zebranych przez Global Wellness Institute w 2020 roku. 

Wielka Brytania kwitnąca dobrostanem

Według Global Wellness Institute rynek dobrostanu w Wielkiej Brytanii to kwitnąca gałąź gospodarki

Sam tylko sektor spa zajmuje szóste co do wielkości miejsce na świecie, a rynek turystyki wellness został pod względem wartości sklasyfikowany na dziewiątym miejscu na świecie.

Czytaj więcej: Film o saunie na festiwalu Sundance

Jednym z ostatnich trendów jest tendencja do przywracania znanej z czasów starożytnych tradycji term rzymskich i wiktoriańskich łaźni modnych jeszcze w ubiegłym stuleciu. 

Tworzenie dużych, łatwo dostępnych ośrodków odnowy biologicznej na każdą kieszeń, które zapewniają wspólne kąpiele, by zapewniać ludziom poprawę ich zdrowia i samopoczucia, to zjawisko obserwowane obecnie w całej Wielkiej Brytanii.

REKLAMA

Raport promuje lokalne marki

Sponsorem analizy jest brytyjska grupa Therme Group, której założeniem jest, by 90 proc. Brytyjczyków miało 90 minut jazdy do najbliższych term.

Darmowy raport można pobrać tutaj.

Podoba Ci się ten wpis? Udostępnij go:

Przeczytaj też

Copyright (c) Well24.info

Portal informacyjny branży wellness & spa w Polsce, którego wydawcą jest: Europejska Fundacja Spa

Najczęściej czytane

REKLAMA

Newsletter

Bądź na bieżąco z wiadomościami ze świata wellness.
Zapisując się akceptujesz regulamin newslettera i naszą politykę prywatności.