Jak budować lojalność klientów w SPA w 2024 roku? Remarketing usług wellness

Jak budować lojalność klientów w SPA? Solidna i spójna marka ułatwi remarketing usług wellness!

Retencja i lojalność klientów jest tematem szeroko omawianym w środowiskach biznesowych. Rzadko mówi się o niej jednak w branży SPA. Szkoda, bo powracający goście hoteli i obiektów wellness, którzy polecają je także znajomym, czy decydują się na organizację ważnych wydarzeń na ich terenie, gwarantują takim miejscom płynność finansową i zwiększenie zysków. Warto więc zastanowić się, jak budować lojalność klientów w SPA, by cieszyć się ich regularnymi i częstymi powrotami.
budowanie-lojalnosci-klientow-w-spa-obiekcie-wellness-remarketing-uslug-wellness

Budowanie lojalności klientów w SPA a spójna marka wellness

Budowanie lojalności klientów w SPA wspiera silna, spójna marka wellness. Obiekty działające w tej branży powinny się wyróżniać, być łatwe do zapamiętania, a wręcz – niemożliwe do zapomnienia. To właśnie unikalny, absolutnie oryginalny charakter określonego miejsca może sprawiać, że klienci będą chętnie do niego wracać i polecać je znajomym, czy partnerom biznesowym.

Bardzo ważne jest, czy prowadzony obiekt określany jest przez opuszczających go gości jedynie jako “fajny pensjonat z basenem”, czy SPA z prawdziwego zdarzenia, oferujące niezwykłe, niezapomniane doświadczenia. Każdego dnia należy dbać o to, by prowadzone DaySPA czy hotel z ofertą wellness, zbliżać do tego drugiego opisu – choćby najmniejszymi krokami.

Element przewidywalności ułatwi remarketing usług SPA

Na rodzimym rynku SPA prym wiodą obiekty turystyczne – hotele i pensjonaty z ofertą zabiegów i rytuałów SPA, czy różnych aktywności wellness, rozsiane są po całej Polsce. Zarówno w przypadku takich, jak i miejskich obiektów typu DaySPA, by zbudować lojalność klientów w SPA, warto pamiętać o elemencie przewidywalności w prowadzeniu takiego biznesu. Nie chodzi jednak o zanudzenie trzema usługami na krzyż!

Stali goście powinni wiedzieć, że w okolicach majówki np., mogą spodziewać się specjalnych ofert, czy sezonowych rytuałów. Tworzenie takich mikro tradycji miejsca, może zwiększyć liczbę powracających do niego klientów i znacząco ułatwić remarketing usług wellness.  Klienci chętniej wybiorą ponownie to, co jest im już znane i uważają to za bardzo dobre, ponad to, co atrakcyjne jedynie cenowo, ale niepewne pod względem jakości.

Skuteczny remarketing usług wellness - jakimi metodami go prowadzić?

Spójna, a zarazem bezpieczna z uwagi na element przewidywalności marka wellness, to jednak nie wszystko. Prowadząc biznes w tej branży, warto wiedzieć nie tylko jak zbudować lojalność klientów w SPA, ale też jak wykorzystać ją do zwiększenia sprzedaży i zysków z biznesu. By zachęcić lojalnych klientów do ponownych odwiedzin w Day Spa czy hotelu, należy zaprosić ich do dalszego korzystania z oferty – taki remarketing usług wellness można robić na wiele sposobów.

Najczęściej przyjmuje on niestety tylko postać ustną – standardem jest jedynie suche proponowanie kolejnych wizyt obsługiwanym klientom. Werbalne zaproszenia zazwyczaj jednak nie wystarczają. SPA cieszące się niesłabnącym obłożeniem, wykorzystują w budowaniu retencji klientów takie narzędzia remarketingu, jak:

• vouchery prezentowe;
  • kupony rabatowe;
  • drobne prezenty z kodem QR do kolejnej rezerwacji;
  • newslettery z bieżącymi ofertami;
  • zaproszenia na spotkania zamknięte tylko dla stałych klientów.

Wykorzystuje się też szereg rozwiązań z zakresu marketingu automatycznego, które mogą wykonać część pracy za nas – w tle. Takie możliwości oferują programy typu CRM do obsługi klienta lub rezerwacji wizyt:

• zaproszenia i powiadomienia sms o nowych ofertach;
  • wysyłka życzeń urodzinowych i okolicznościowych z rabatami na usługi.

Jak budować lojalność klientów w SPA? Podpowiedz innym z branży!

Pora zapytać, co wy myślicie o tym, jak budować lojalność klientów w SPA. Wraz z naszymi czytelnikami, chętnie poznamy wasze osobiste doświadczenia w tym temacie. Jesteśmy ciekawi między innymi:

Zapraszamy do podzielenia się doświadczeniami z innymi osobami z branży! Spośród wypowiedzi przesłanych na adres biuro@fundacjaspa.org *wybierzemy kilka najciekawszych, które umieścimy w tym artykule wraz z linkami do stron www lub profili obiektów i firm zarządzanych przez autorów wyselekcjonowanych cytatów.

Budowanie lojalności klientów SPA oczami doświadczonych menadżerów

Zapraszamy do zapoznania się z jedną z przesłanych wypowiedzi, otrzymaną od właścicielki departamentu SPA Sielsko Anielsko Wellness & SPA przy hotelu Bania **** Thermal & Ski w Białce Tatrzańskiej.

*DLA ZAINTERESOWANYCH PUBLIKACJĄ WYPOWIEDZI: W temacie maila prosimy wpisać Wypowiedź do artykułu o budowaniu lojalności klientów w SPA, zaś w treści wiadomości lub załącznikach podać:

• imię i nazwisko;
  • nazwę obejmowanego stanowiska/pełnionej funkcji;
  • nazwę firmy/hotelu/obiektu SPA;
  • link do strony internetowej lub social media biznesu;
  • mile widziane zdjęcie typu profilowego lub logo

Z niecierpliwością czekamy na wasze wypowiedzi!

Podoba Ci się ten wpis? Udostępnij go:

Przeczytaj też