Trendy w suplementacji wellness

Grzyby, zbilansowane nawadnianie i... żelki

Klienci zaczną się odwracać od klasycznych tabletek czy kapsułek i będą poszukiwać nowych sposobów przyjmowania makro i mikroelementów. To jeden z najważniejszych trendów w 2023 roku według jednego z największych autorytetów w dziedzinie suplementów diety i produktów naturalnych dra Michaela Murraya. Ekspert wypowiedział się dla iHerb, największej na świecie platformy eCommerce zajmującej się sprzedażą witamin, minerałów i składników uzupełniających.

Dr Michael Murray
Facebook.com/Dr Michael Murray

Dr Michael Murray, ekspert w dziedzinie medycyny naturalnej uważa, że tematem numer jeden jest dziś odporność. Stało się tak w związku z globalną pandemią COVID-19. Zaraz potem jednak są także jakość snu, stres, zdrowie i funkcjonowanie mózgu.

Wegańskie białka z roślin

Według dra Murraya najlepiej rozwijającym się sektorem w kategorii suplementów jest segment białek i aminokwasów w proszku. Dzieje się tak m.in. ze względu na wzrost zainteresowania zdrowiem fizycznym. Ćwiczący poszukują wygodnej i zdrowej suplementacji. 

Dr Murray zauważył, że wśród takich białek najszybszy wzrost odnotował kolagen potrzebny m.in. do właściwego funkcjonowania stawów. 

Czytaj więcej: Medytacja pomogła leczyć depresję

Ekspert zwraca także uwagę, że coraz więcej takich białkowych preparatów, po które sięgją klienci, to produkty wegańskie. Najczęściej kupowane są białka z grochu i dyni oraz sojowe i konopne. 

Coraz większym powodzeniem cieszy się białko serwatkowe, kazeina i białko jaja kurzego w proszku.

Pożegnanie z tabletkami i kapsułkami

W 2023 roku klienci jeszcze bardziej zwrócą się ku produktom, które odchodzą od tradycyjnych form podawania suplementacji. Tradycyjne tabletki i kapsułki nadal będą wybierane najczęściej. Ale zaczynają mieć konkurencję.

Konsumenci będą coraz częściej skłaniać się ku alternatywnym formom suplementów. Czasopismo „Nutrition Business Journal” podało, że w 2021 r. ponad 60 proc. zakupionych suplementów diety stanowiły produkty w formach innych niż tabletki.

Czytaj więcej: Hotel spa jak powrót do domu

Były to głównie żelki, preparaty do żucia, proszki i pastylki, które po raz pierwszy przekroczyły wartość sprzedaży tabletek. 

Według dr Murraya, że na popularności zyskują zwłaszcza suplementy w formie żelków wegańskich.

Grzyby będą odpowiadać za zdrowie?

Globalny rynek preparatów zdrowotnych z grzybów szacuje się obecnie na ponad 25 miliardów dolarów. Jednak rynek ten ma się jeszcze rozwijać i w ciągu kolejnych ośmiu lat zyskać w tym czasie 10-procentowy wzrost w skali roku.

– Świadczy to, że następuje znaczny wzrost popularności grzybów funkcjonalnych jako dodatków żywieniowych i suplementów diety z uwagi na ich liczne atuty zdrowotne – mówi dr Murray.

Czytaj więcej: Dlaczego w Six Senses goście spa strzygą owce?

Przewiduje on, że w 2023 roku nastąpi znaczny wzrost popularności preparatów takich jak Cordyceps, Chaga i Turkey Tail. 

Ale wciąż bardzo popularne będą grzyby shiitake i reishi.

Zbilansowane nawadnianie i ekologia

Innym nowym trendem, który zauważa dr Murray, jest wzrost popularności musujących mieszanek elektrolitowych stosowanych w celu wzbogacenia wody i wspierania nawodnienia, które wymienia na blogu jako jeden z najszybciej rozwijających się rodzajów suplementów diety.

Te produkty nawadniające są dostępne zarówno w tabletkach, jak i sproszkowanych mieszankach do przyrządzania napojów i służą jako alternatywa dla gotowych elektrolitowych napojów nawadniających w nieekonomicznych, jednorazowych plastikowych butelkach.

Czytaj więcej: Kolejne sauny od Zachodu dla Ukrainy

Gdy wcześniej sportowcy używali napojów elektrolitowych i suplementów, aby ułatwić regenerację, obecnie konsumenci używają ich również, aby wygodnie dostarczać organizmowi niezbędnych składników.

Ich dostępność w formie produktów do rozpuszczania pozwoli na znaczne ograniczenie produkcji plastiku PET.

REKLAMA

Międzynarodowa platforma dla suplementacji

Stworzony w 2017 roku blog iHerb.com zawiera przeszło 1500 artykułów ponad 100 akredytowanych współpracowników – od lekarzy medycyny tradycyjnej i naturalnej po dermatologów, zarejestrowanych dietetyków, certyfikowanych specjalistów zajmujących się budowaniem siły i kondycji oraz innych.

Czytaj więcej: Almanach spa & wellness 2023

Profesjonalnie przetłumaczony na 14 języków blog iHerb, który miał ponad 10 milionów odwiedzających w 2022 roku, jest źródłem informacji o wszystkim, co dotyczy zdrowia i dobrego samopoczucia.

iHerb to także największy na świecie detaliczny sklep internetowy zajmujący się sprzedażą witamin, minerałów i suplementów diety m.in. w obszarach zdrowia i wellness. Firma dociera do klientów w ponad 185 krajach. Źródło: PAP/Mediaroom.

Podoba Ci się ten wpis? Udostępnij go:

Przeczytaj też

Copyright (c) Well24.info

Portal informacyjny branży wellness & spa w Polsce, którego wydawcą jest: Europejska Fundacja Spa

Najczęściej czytane

REKLAMA

Newsletter

Bądź na bieżąco z wiadomościami ze świata wellness.
Zapisując się akceptujesz regulamin newslettera i naszą politykę prywatności.