Sposób na menopauzę – łagodzenie zmian hormonalnych przez zabiegi SPA

Łagodzenie zmian hormonalnych poprzez zabiegi SPA i wellness - poznaj przyjemny sposób na menopauzę!

W branży wellness coraz więcej mówi się o potrzebach kobiet dojrzałych, w okresie menopauzy. Negatywne efekty dynamicznych zmian hormonalnych, których doświadczają, można bowiem łagodzić dzięki odpowiednim zabiegom SPA - co stanowi skuteczny, a do tego przyjemny sposób na menopauzę. Sprawdź, jak współczesne wellness pomaga w walce z menopauzą!
sposob-na-menopauze-zabiegi-spa

Menopauza wkracza do wellness!

Nie ulega wątpliwości, że z usług i produktów wellness korzystają najczęściej kobiety powyżej 30 roku życia. Spora część z nich to Panie dojrzałe, będące tuż przed, w trakcie, lub po menopauzie. Nic zatem dziwnego, że branża wellness zaczęła bliżej przyglądać się ich potrzebom, dyskutować o nich, a także podejmować starania ku temu, by skutecznie i precyzyjnie na nie odpowiadać.

Jak czytamy w publikacji na portalu CN Traveller, w oparciu o którą powstał ten tekst, na światowym rynku wellness pojawia coraz więcej dedykowanych kobietom w okresie menopauzy usług i produktów:

  • Naomi Watts wystartowała z nową marką kosmetyków dla kobiet dojrzałych Stripes, którą zaprezentowała na tematycznym sympozjum New Pause. 
  • Hiszpańska klinika odnowy biologicznej Sha Wellness uruchomiła specjalny oddział zdrowia seksualnego, w ramach którego oferuje kompleksowe terapie dla kobiet w okresie menopauzy, w których skład wchodzą zarówno konsultacje z różnego typu specjalistami, jak i dostosowane do potrzeb dojrzałych kobiet ćwiczenia, czy terapie naturalnymi zamiennikami hormonów.; 
  • Villa Stephanie w Baden-Baden w Niemczech oferuje siedmiodniowy, kompleksowy program wellness dla kobiet dotkniętych menopauzą, obejmujący zabiegi z zakresu akupunktury, aromaterapii, relaksujące spacery, hormonalną terapię zastępczą, konsultacje z psychoterapeutą oraz specjalną dietę.;
  • W SPA 1 Hotel Hanalei Bay na Hawajach, kobiety dojrzałe pracują z ekspertami od „odblokowywania potęgi biologii” i całym wachlarzem specjalnie dostosowanych do ich specyficznych potrzeb terapii.; 
  • Ośrodek Kamalaya Wellness Sanctuary in Koh Samui w Tajlandii wprowadził nowy program Radiant bliss, który pomaga kobietom uporać się z cyklami biologicznymi i stawia na łagodzenie zmian hormonalnych przy menopauzie poprzez zastosowanie metod znanej ze wschodniej i zachodniej medycyny naturalnej. 
  • Chewton Glen w południowo-wschodniej Anglii oferuje ekspresowy program [Meno]pause & restore skoncentrowany na zrzucaniu ciężaru emocjonalnego i zmniejszaniu stanów zapalnych w organizmie.; 
  • SPA Mii Amo w Sedonie w stanie Arizona, otworzyło nowy departament wellness proponujący m.in. zabiegi i warsztaty pomagające w radzeniu sobie ze zmianami związanymi z wchodzeniem w dojrzały wiek.

Kojące zabiegi SPA jako sposób na menopauzę

Jak widać, marki wellness i SPA z całego świata, coraz bardziej otwierają się na potrzeby kobiet w okresie menopauzalnym. Prowadząc własny punkt odnowy biologicznej, medycyny estetycznej, czy wellness, warto więc podążyć za tym trendem, wprowadzając do swojej oferty zabiegi SPA dedykowane dojrzałym kobietom – tym bardziej, że jak pokazują liczby, jest to coraz szersza grupa odbiorców: 

menopauza-fakty-w-liczbach
Menopauza w liczbach, Źródło: Aromatherapy Associates

Do zabiegów, które pozwalają na łagodzenie zmian hormonalnych i stanowią dobry sposób na menopauzę, mogą należeć wszystkie o charakterze kojąco-relaksującym. Będą to zarówno różnego typu masaże, rytuały i zabiegi na twarz, szyję i dekolt; jak i sesje jogi i medytacji; czy też specjalne terapie dźwiękami, kolorami i aromatami. 

Łagodzenie zmian hormonalnych przy menopauzie poprzez aromaterapię

Chcąc dostosować się do światowego trendu, marka Aromatherapy Associates wprowadziła nową, innowacyjną linię produktów z dedykowanym rytuałem Pause & Reset dla kobiet w okresie menopauzalnym, czy dotkniętych negatywnymi skutkami zmian hormonalnych przed okresem i po porodzie.

Rytuał obejmuje inhalację, ćwiczenia oddechowe, szczotkowanie i masaż górnej części ciała, regenerujący masaż brzucha oraz refleksoterapię dłoni i stóp ukierunkowaną na układ hormonalny i rozrodczy. Wykonuje się go przy pomocy wysokoskoncentrowanych, naturalnych olejków aromatycznych Aromatherapy Associates o trzech wariantach zapachowych do wyboru przez klientkę.

Jednym z nich jest legendarny już w ofercie marki olejek Support Equilibrummieszanka ekstraktów z Róży, Geranium i Kadzidła, którą 38 lat temu stworzyli założyciele marki dla jednej z klientek zmagających się z menopauzą. W rytuale wykorzystywane są także dwa inne olejki o działaniu relaksującym i innych kompozycjach zapachowych.

support-equilibrium-olejek-aromaterapeutyczny

Wprowadź rytuał Pause & Reset do swojej oferty SPA!

Rytuał Pause & Reset od Aromatherapy Associates pomaga zrównoważyć gospodarkę hormonalną oraz poprawić samopoczucie fizyczne i emocjonalne kobiet borykających się z problemami natury hormonalnej. 

Zdecydowanie warto włączyć go do swojej oferty SPA tym bardziej, że powinien cieszyć się zainteresowaniem szerokiego grona kobiet, jak również osób, które szukają pomysłu na wyjątkowy, relaksujący prezent dla mamy, babci, czy szefowej, idealny na każdą okazję. 

Już teraz można zapisać się na szkolenie przygotowujące do wprowadzenia rytuału do oferty własnego SPA czy punktu odnowy biologicznej, do udziału w którym serdecznie zapraszamy. Zapisy na szkolenie z rytuału Pause & Reset odbywają się poprzez 
formularz na stronie naszego partnera. 

Podoba Ci się ten wpis? Udostępnij go:

Przeczytaj też

Copyright (c) Well24.info

Portal informacyjny branży wellness & spa w Polsce, którego wydawcą jest: Europejska Fundacja Spa

Najczęściej czytane

REKLAMA

Newsletter

Bądź na bieżąco z wiadomościami ze świata wellness.
Zapisując się akceptujesz regulamin newslettera i naszą politykę prywatności.