Raport Hiltona 2024. Podróżujemy głównie po to, aby odpocząć i nabrać sił.

Raport Hiltona 2024: Dobry i zdrowy sen ma znaczenie

Już po raz trzeci międzynarodowa sieć hoteli Hilton opublikowała raport z wyników badania trendów turystycznych. W tym roku, ankiety przeprowadzono na grupie 10 tysięcy osób z 9 krajów. Zebrane w ramach statystyki dane, pozwoliły wyciągnąć kilka naprawdę intrygujących wniosków. Jakich? O tym poniżej!
raport-z-badania-rynku-turystycznego
© Hilton

Millenialsi, pokolenia Z i X w podróży - raport Hiltona 2024

Tegoroczny raport z międzynarodowego badania rynku turystycznego sieci hoteli Hilton zatytułowano Co millenialsi, pokolenie Z, X i wyżu demograficznego mówią o podróżach w przyszłym rokuTakie właśnie grupy wyłoniły się wyraźnie podczas analizowania w ramach trzeciej edycji tego międzynarodowego badania. Jakie usługi i aspekty są dla nich ważne?

Nacisk na dobry sen

Pokolenia te łączy w zasadzie jedno. Jak większość przebadanych, za główny cel, w jakim podróżują, wskazują potrzebę odpoczynku i naładowania baterii. W tym roku kładą jednak szczególny nacisk na dobry, zdrowy sen. Coraz bardziej świadomi jego wpływu na zdrowie i dobre samopoczucie, chętnie sięgają po akcesoria ułatwiające zasypianie. 10% badanych podróżuje z własnym urządzeniem do emitowania białego szumu o działu sprzyjającym relaksowi i odpoczynkowi.  

Rezerwacja miejsc online i personalizacja podróży

Osoby w każdym wieku wykorzystują rozwiązania cyfrowe do uproszczenia podróży i personalizacji wyjazdów. Przyznają, że są przyzwyczajeni do book’owania lotów i noclegów w pełni przez Internet i doceniają wynikające z samodzielnej organizacji wyjazdu zalety. Możliwość rezerwowania miejsc online okazała się ważna z perspektywy ponad 3/4 ankietowanych

REKLAMA

Podróże w stronę doświadczeń

Międzynarodowe badanie rynku turystycznego sieci hoteli Hilton pokazuje, że w 2024 roku turyści priorytetowo planują przeżywanie doświadczeń, co jest dobrą wiadomością dla branży wellness i SPA. Ponad 68% osób zadeklarowało, że chce ograniczyć inne wydatki, by pozwolić sobie na podróże relaksacyjne i wellness.

Prowadząc obiekt SPA czy wellness warto więc zadbać o aspekty, które mają ogromne znacznie w budowaniu pozytywnych doświadczeń u gości, a nie są traktowane zazwyczaj z należytą starannością”

Dłuższe podróże służbowe z towarzystwem

Raport sugeruje też, że w 2024 roku ponad 1/3 ankietowanych wyjeżdżających w delegacje zamierza wydłużyć swoje podróże służbowe, by skorzystać z okazji do zwiedzania nowych miejsc i zabawy ze współpracownikami. Co ciekawe, aż 24% badanych wspomniało, że w podróż służbową zabiorą ze sobą przyjaciela lub członka rodziny

Chcesz wiedzieć więcej? Pełen raport Hiltona 2024 przeczytasz tutaj 

Podoba Ci się ten wpis? Udostępnij go:

Przeczytaj też

Copyright (c) Well24.info

Portal informacyjny branży wellness & spa w Polsce, którego wydawcą jest: Europejska Fundacja Spa

Newsletter

Bądź na bieżąco z wiadomościami ze świata wellness.
Zapisując się akceptujesz regulamin newslettera i naszą politykę prywatności.