Geografia wellness: czas na inwestycje

Nowe źródło informacji dla biznesu wellness

Światowy Instytut Wellness (Global Wellness Institute) uruchomił witrynę „Geografia Wellness”. Strona będzie dostarczać solidnych danych dotyczących ekonomii branży w poszczególnych krajach, wykorzystując m.in. dane z dorocznych raportów przygotowywanych przez organizację. Pierwszym państwem reprezentowanym w portalu jest Singapur.

Ekonomia wellness w Singapurze
AdobeStock

Mikroportal gospodarczy Geografia Wellness (Geography of Wellnesspoświęcony ekonomii wellness został uruchomiony w maju. Światowy Instytut Wellness (Global Wellness Institute), który zajmuje się badaniami i edukacją na temt globalnego przemysłu o wartości około 4,4 biliona dolarów, zamierza dostarczać w ten sposób szczegółowych analiz gospodarczych poświęconych sektorowi wellness.

GWI: Czeka nas znaczny wzrost w sektorze wellness

 Biznes wellness jest w fazie wznoszącej, a dane krajowe i regionalne gromadzone i opracowywane przez Global Wellness Institute są kluczowym narzędziem wspomagającym inwestorów, liderów biznesu i agencje rządowe w identyfikowaniu możliwości rynku wellness – powiedziała Susie Ellis prezes i dyrektor generalny GWI.

Każdy kraj ma coś wyjątkowego do zaoferowania, jeśli chodzi o dobre samopoczucie – zarówno dla mieszkańców, jak i turystów – zaznacza Susie Ellis. 

– Kraje i regiony patrzące w przyszłość zdają sobie sprawę, że nie ma lepszego czasu na start – podkreśla prezes GWI. Według niej inwestycje rozpoczęte dziś będą miały dobroczynny wpływ na obywateli, społeczność i gospodarkę w nadchodzących latach.

Czytaj więcej: Rekordowy wzrost zainteresowania kabinami infrared

Global Wellness Institute przypomniał, że z opublikowanego w 2021 roku raportu „The Global Wellness Economy: Looking Beyond Covid” („Światowa ekonomia wellness: co po COVID”) wynika, iż wartość gospodarki wellness ma wzrosnąć do 2025 roku do 7 bilionów dolarów. To niemal dwa razy więcej niż wynosi wycena tego sektora z 2020 roku.

Witrynę otwiera szczegółowy raport gospodarczo-ekonomiczny poświęcony gospodarce wellness Singapuru. Kolejne będą: Brazylia i Tajlandia. W przyszłości GWI zamierza stworzyć portal, w którym na bieżąco będzie można znaleźć dane dotyczące tego sektora w większości krajów.

Dostępny bezpłatnie raport gospodarczy dotyczący wellness w Singapurze można przeczytać tutaj.

REKLAMA
Polska wyżej w światowym rankingu gospodarek

Z opublikowanego w lutym raportu GWI „The Global Wellnes Economy: Country Rankings” („Światowa Ekonomia Wellness: ranking krajów”) o globalnej gospodarce wellness wynika, że sektor został znokautowany przez pandemię. Przed epidemią koronawirusa rynek związany z dobrostanem rozwijał się dynamicznie i rósł szybciej niż PKB. Może to oznaczać, że w sytuacji, gdy zagrożenie pandemią zniknie, trend się odwróci – prognozuje Global Wellness Institute.

Z lutowego raportu wynika, że Polska znajduje się na 23. miejscu światowego rankingu wielkości gospodarek wellness. Polski sektor wellness wyceniono w 2020 roku na 31,9 mld USD. Wskutek pandemii wielkość globalnego rynku zmalała, ale nasz kraj „podskoczył” w zestawieniu o jedno miejsce mimo, że w 2019 roku wycena była większa i wyniosła 35,3 mld USD.

Czytaj więcej: Polska strona World Wellness Weekend

Polska znalazła się także na 57. miejscu pod względem wydatków „per capita” na cele związane z szeroko pojętym wellness, które według autorów raportu wynoszą w naszym kraju rocznie 831 dolarów.

Ponadto wellness w Polsce – w rozumieniu przyjętym w raporcie – to 5,3 proc. PKB, co stawia nas na 64. miejscu na świecie.

W raporcie porównano tę wielkość do udziału turystyki w polskim PKB, który wynosi 2,1 proc. (92. miejsce na świecie).

Podoba Ci się ten wpis? Udostępnij go:

Przeczytaj też

Copyright (c) Well24.info

Portal informacyjny branży wellness & spa w Polsce, którego wydawcą jest: Europejska Fundacja Spa

Najczęściej czytane

REKLAMA

Newsletter

Bądź na bieżąco z wiadomościami ze świata wellness.
Zapisując się akceptujesz regulamin newslettera i naszą politykę prywatności.