Rekordowy World Wellness Weekend 2022

19 milionów ludzi na święcie wellbeing

Zorganizowany po raz szósty World Wellness Weekend przyciągnął na darmowe wydarzenia promujące ideę wellbeing 19 milionów ludzi – informuje Jean-Guy de Gabriac, pomysłodawca i główny organizator imprezy. Goście wzięli udział w aktywnościach w 5051 miejscach w 139 państwach świata, w tym w Polsce.

World Wellness Weekend
World Wellness Weekend

Szósta edycja World Wellness Weekend, która odbyła się na całym świecie w dniach 15,16 i 17 września była rekordowa.

19 milionów uczestników święta

Impreza rozpoczęła się o wschodzie słońca w Nowej Zelandii, a zakończyła się trzeciego dnia o jego zachodzie na Hawajach. W tym czasie na całym świecie odbywały się darmowe wydarzenia, których celem było propagowanie idei zdrowego życia i wellness.

Zorganizowane w związku z World Wellness Weekend aktywności odbywały się w 139 państwach świata, w tym w Polsce, a akcja objęła swoim zasięgiem 19 milionów osób.

Goście mogli bezpłatnie uczestniczyć w tym światowym święcie dobrostanu w 5051 miejscach na całym świecie. Najwięcej takich spotkań miało miejsce w Brazylii, Hiszpanii i Japonii. Nad organizacją Światowego Weekendu Wellness czuwało na całym świecie 140 ambasadorów i koordynatorów.

Czytaj więcej: Kryzys energetyczny paraliżuje rynek

Na temat wydarzenia pojawiło się 2200 informacji w środkach masowego przekazu oraz ponad 6000 postów w mediach społecznościowych.

W Polsce święto welbeing obchodziły m.in.: Crystal Mountain Resort & Spa w Wiśle, Hikari Dojo Aikido School w Warszawie, Medical Spa Hotel Lawendowe Termy w Uniejowie, Notera Hotel SPA w Charzykowach, Talaria Resort&SPA pod Warszawą, Urban Spa w Hilton Gdańsk oraz salon masażu Thai & Beauty w Warszawie.

– Mam nadzieję, że za rok takich miejsc będzie więcej – mówi Arek Dawidowski, prezes Europejskiej Fundacji Spa (EFSPA) i ambasador wydarzenia w Polsce.

Crystal Mountain Resort & Spa w Wiśle oraz Talaria Resort & Spa pod Warszawą otrzymały oznaczenie Mistrz Wellness za udział w ogólnoświatowym wydarzeniu.

REKLAMA
Jest data przyszłorocznego święta

World Wellness Weekend podał datę kolejnej, siódmej edycji imprezy. Odbędzie się ona 15,16 i 17 września 2023 roku.

– Myśl globalnie, działaj lokalnie, bądź wellness social – powiedział Jean-Guy de Gabriac, pomysłodawca i główny organizator imprezy oraz francuski ekspert z branży spa and wellness.

World Wellness Weekend to jednak nie tylko akcja odbywająca się w czasie jesiennej równonocy, ale misja, ruch i całoroczna inicjatywa.

Czytaj więcej: Polak mistrzem świata w saunie

Sieć profesjonalistów zawodowo zajmujących się wellness przez cały rok motywuje na całym świecie do dbania o kondycję, uważność i dobre samopoczucie.

W organizacji wydarzeń pomaga polska strona World Wellness Weekend, na której dostępna jest mapa Światowego Weekendu Wellness w języku polskim: map.world-wellness-weekend.org/pl/.

Na mapie można odnaleźć bezpłatne aktywności udostępnione przez hotele, salony i inne obiekty związane ze spa i wellnesss. Przedsiębiorcy mogą dołączać do akcji bezpłatnie, by promować ideę wellbeeing.

WIDEO – Sprawdź, ile osób świętowało World Wellness Weekend

Podoba Ci się ten wpis? Udostępnij go:

Przeczytaj też

Copyright (c) Well24.info

Portal informacyjny branży wellness & spa w Polsce, którego wydawcą jest: Europejska Fundacja Spa

Newsletter

Bądź na bieżąco z wiadomościami ze świata wellness.
Zapisując się akceptujesz regulamin newslettera i naszą politykę prywatności.