Polska czeka na raport o gospodarce wellness

Wellness w Tajlandii. Nowy raport GWI

Global Wellness Institute poinformował w poniedziałek o opublikowaniu nowego raportu dotyczącego gospodarki wellness Tajlandii. To trzeci kraj, którego gospodarka została szczegółowo przeanalizowana przez ekspertów Światowego Instytutu Wellness. Projekt ma na celu dostarczanie stale aktualizowanych danych ekonomicznych, które pomogą przesiębiorstwom z branży w rozwoju.

Tajlandia
AdobeStock

Tajlandia to trzeci kraj, którego gospodarkę wellness szczegółowo przeanalizowali eksperci Global Wellness Institute. 

Atuty Tajlandii. Skarby historii i natury oraz wellness   

Według GWI dzięki tropikalnym wyspom, kuchni, zabytkom i kulturze kraj był od dawna celem podróży krajoznawczych. Jednak dziś stał się także znany ze światowej jakości holistycznej oferty wellness. Przyciąga ona turystów z całego świata, zmieniając gospodarczy obraz kraju i wpływając na polepszenie jakości życia mieszkańcow kraju.

Rynek turystyki wellness w Tajlandii jest dziś czwartym co do wielkości w Azji po Chinach, Japonii i Indiach. Także sektor spa zajmuje czwarte miejsce na Dalekim Wschodzie (po Chinach, Japonii i Korei Południowej).

Raport GWI pozwala szczegółowo przyjrzeć się całemu sektorowi i przeanalizować trendy.

Czytaj więcej: Geografia Wellness. Czas na inwestycje

– Projekt Geography of Wellness daje przedsiębiorcom, firmom, naukowcom i agencjom rządowym jasne spojrzenie na krótko- i długoterminowe możliwości inewstycyjne – mówiła, inaugurując raport dotyczący Tajlandii, Susie Ellis, prezes i dyrektor generalny GWI.

Analiza udostępniona bezpłatnie przez GWI w mikroportalu gospodarczym Geografia Wellness opiera się na danych dotyczących jedenastu sektorów wellness za rok 2020.

Polska potrzebuje sponsora do opracowania danych

Mikroportal gospodarczy Geografia Wellness (Geography of Wellnesspoświęcony ekonomii wellness został uruchomiony w maju. Światowy Instytut Wellness (Global Wellness Institute), który zajmuje się badaniami i edukacją na rzecz globalnego przemysłu o wartości około 4,4 biliona dolarów zapowiedział dostarczanie szczegółowych analiz gospodarczych poświęconych sektorowi wellness w poszczególnych krajach.

Global Wellness Institute przypomniał, że z opublikowanego w 2021 roku opracowania „The Global Wellness Economy: Looking Beyond Covid” („Światowa ekonomia wellness: co po COVID”) wynika, iż wartość gospodarki wellness ma wzrosnąć do 2025 roku do 7 bilionów dolarów. To niemal dwa razy więcej niż w 2020 roku.

Prezes GWI Susie Ellis uważa, że to dla biznesu wystarczająca zachęta do rozwijania usług i poszerzania oferty. Udostępniane dane mają pomóc przedsiębiorcom w tworzeniu ich strategii rynkowych.

Czytaj więcej: Rekordowy wzrost zainteresowania kabinami infrared

Mikroportal zainaugurował dostępny bezpłatnie raport gospodarczy dotyczący sektora wellness w Singapurze. Można go przeczytać tutaj.

Kolejnym krajem, którego gospodarkę wellness można poznać w portalu, była Brazylia. Raport na jej temat można znaleźć tutaj.

REKLAMA

Jednocześnie eksperci GWI po publikacji analizy dotyczącej Tajlandii (cały raport można przeczytać tutaj) zapowiedzieli już przygotowanie analizy dotyczącej Indonezji.

Przy tworzeniu mikroportalu poświęconego analizom ekonomii poszczególnych krajów pod kątem wydatków na wellness GWI przyjęło zasadę, że raporty są darmowe.

Każdy raport jest jednak opracowywany i publikowany, gdy znajdzie się sponsor, który zdecyduje się zostać jego patronem. 

By ukazał się taki raport na temat Polski, musi ona zyskać zainteresowanie donatora, który przekaże wpłatę na rzecz powstania analizy o gospodarce wellness naszego kraju.

Podoba Ci się ten wpis? Udostępnij go:

Przeczytaj też

Copyright (c) Well24.info

Portal informacyjny branży wellness & spa w Polsce, którego wydawcą jest: Europejska Fundacja Spa

Najczęściej czytane

REKLAMA

Newsletter

Bądź na bieżąco z wiadomościami ze świata wellness.
Zapisując się akceptujesz regulamin newslettera i naszą politykę prywatności.