W warszawskim Sofitelu wellness wkroczył do pokoi

Hotel umożliwia trening bez wychodzenia z pokoju

Oferta Fit Room w Sofitel Warsaw Victoria w Warszawie to możliwość treningu w pokoju z użyciem sportowych akcesoriów. To pierwszy hotel w Polsce, który zdecydował się na połączenie pobytu z treningiem w pokoju. Zestaw przyrządów pozwoli rozciągnąć się i zrelaksować po podróży, wzmocnić mięśnie i przygotować na długi dzień zwiedzania, spotkań biznesowych czy towarzyskich w stolicy. Jednak znacznie bardziej rozbudowaną usługę oferuje sieć hoteli Hilton, których wyposażenie potrafi zamienić pokój w pełnoprawną siłownię.

Sofitel Warsaw Victoria Hotel
Pobyt z treningiem w Sofitel Warsaw Victoria Hotel

Podróż służbowa lub wyjazd na weekend w stolicy nie musi już oznaczać przerwy w treningach gimnastycznych. Nie grozi to gościom hotelu Sofitel Warsaw Victoria, który jako pierwszy w Polsce prowadził usługę Fit Room realizowaną wspólnie z producentem wyposażenia do ćwiczeń.

Mata, hantle i piłka w pokoju

Jak to działa? Trening jest możliwy przez całą dobę. Hotel dostarczy do pokoju zestaw akcesoriów, dzięki którym będzie można przeprowadzić trening w pokoju. By dostarczono je do pokoju, wystarczy zgłosić taką chęć obsłudze. Można to zrobić przed przyjazdem. Wtedy akcesoria do ćwiczeń będą czekać w pokoju.

– Do dyspozycji goście hotelu otrzymują matę do ćwiczeń, hantle, piłkę fitness oraz zestaw z różnymi rodzajami gum oporowych, rollerem i piłeczką do masażu – informuje Justyna Wolańska, PR, marketing & social media manager w hotelu Sofitel Warsaw Victoria.

Czytaj więcej: 12 trendów wellness na 2023 rok

Taki zestaw pozwoli rozciągnąć się i zrelaksować po podróży, wzmocnić mięśnie i przygotować na długi dzień zwiedzania, spotkań biznesowych czy towarzyskich.

Hotel podkreśla, że akcesoria są wysokiej jakości wykonania i trwałości. Dlatego ćwiczenia z ich wykorzystaniem są efektywne i zapewniają wysoki komfort użytkowania.

W pokoju zamiast na siłowni

– Hotel Sofitel Warsaw Victoria koncentruje się na tworzeniu pozytywnych doświadczeń gości i dbaniu o to, by podczas podróży mogli w pełni wypocząć. Dlatego też jednym z naszych głównych celów rozwojowych jest poszerzanie oferty wellness w hotelu. Od wielu lat wciąż obserwujemy i wdrażamy najnowsze trendy w sektorze hotelowym, aby nasz hotel mógł oferować usługi na światowym poziomie – mówi Anna Taperek, manager ds. rekreacji w Sofitel Warsaw Victoria.

– Dostępność przyborów do ćwiczeń w pokoju, to kolejny krok, który podjęliśmy dla podwyższenia satysfakcji naszych gości. Z ich opinii wiemy, że był to strzał w dziesiątkę – dodaje Anna Taperek.

Czytaj więcej: Trendy w suplementacji wellness na 2023 rok

Treningi w pokojach cieszą się coraz większą popularnością w hotelach na całym świecie, bo jak pokazują badania, rośnie odsetek osób, które trenują codziennie i nie chcą rezygnować ze swojej rutyny podczas wyjazdów.

– Dzięki akcesoriom możemy wykonać trening o dowolnej porze dnia i nocy, w spokojnym, kameralnym otoczeniu, bez konieczności przygotowywania się na siłownię – podkreśla Agnieszka Sochar, key account manager hospitality w firmie ITP S.A., która dostarcza zestawy znanego producenta sprzętu sportowego

REKLAMA

Innowacyjne koncepty dla aktywnych

Agnieszka Sochar podkreśla, że Sofitel Warsaw Victoria zdecydował się na takie rozwiązanie jako pierwszy hotel w Polsce.

Sprzęt dostępny w hotelu produkuje wiodąca marka sprzętu treningowego, dostawca innowacyjnych konceptów wellness i fitness dla klubów sportowych, hoteli i użytkowników prywatnych. Zestaw akcesoriów treningowych dostarczany do pokoju umieszczony jest w stylowej torbie, która umożliwia zabranie zestawu ze sobą i trenowanie zawsze, gdy mamy taką możliwość. Teraz można taką możliwość wypróbować w hotelu Sofitel Warsaw Victoria.

Czytaj więcej: Medytacja pomogła leczyć depresję

Sofitel Warsaw Victoria leży w samym centrum Warszawy. Blisko stąd do najważniejszych atrakcji turystycznych, także ci goście, którzy przyjeżdżają w celach biznesowych są w samym centrum finansowo-biznesowym stolicy.

W pięciogwiazdkowym hotelu na gości czekają m.in. restauracje, basen, centrum fitness i spa. Sofitel Hotels & Resorts to marka hoteli reprezentujących francuski styl życia, kultury i sztuki na całym świecie. Założona w 1964 r., jest częścią grupy Accor i pierwszą międzynarodową marką luksusowych hoteli wywodzącą się z Francji. Oferuje ponad 120 eleganckich i wyjątkowych hoteli w najbardziej cenionych miejscach na świecie.

Hilton z treningiem w apartamencie

Podobną, ale znacznie bardziej rozbudowaną usługę oferuje sieć hoteli Hilton. Program „Pięć kroków do fitness” („Five Feet to Fitensss”) to ćwiczenia fitness w pokojach na własnych warunkach.

Gość może wybierać w jedenastu opcjach urządzeń fitness i akcesoriów. Usługa taka dostępna jest w wybranych hotelach i resortach Hilton, sieci Double Tree by Hilton, niektórych obiektach Embassy Suites by Hilton oraz niektórych innych miejscach ze znakiem Hilton.

Umożliwiają one szereg ćwiczeń, w tym siłowych, jogę, medytację i fitness rodzinny.

Czytaj więcej: Trend na 2023 rok: wellness i społeczność

Goście hotelowi otrzymują możliwość korzystania z „klatki” do ćwiczeń fitness, która zawiera zestaw acesoriów Gym Rax.

Dodatkowo funkcjonuje „Kiosk Five Feet to Fitness” zapewniający ponad 200 instrukcji do ćwiczeń oraz ponad 25 programów zajęć, które dodadzą energii i motywują do aktywności z wykorzystaniem dostępnego sprzętu lub ćwiczeń niewymagających akcesoriów.

„Klatka” Gym Rax współpracuje z dostępnym zestawem wyposażenia TRX, które zamienia pokój w siłownię. Dzięki wykorzystaniu grawitacji i masy ciała można wykonać setki ćwiczeń siłowych dla początkujących i zaawansowanych.

Do pokoju można też zamówić np. rower stacjonarny, który daje wrażenia jak z jazdy szosowej. Niestety oferta takiego pokoju nie jest jeszcze dostępna w żadnym z polskich hoteli tej sieci. 

Hilton "Five Feet to Fitensss"
Hilton "Five Feet to Fitensss"

Podoba Ci się ten wpis? Udostępnij go:

Przeczytaj też

Copyright (c) Well24.info

Portal informacyjny branży wellness & spa w Polsce, którego wydawcą jest: Europejska Fundacja Spa

Najczęściej czytane

REKLAMA

Newsletter

Bądź na bieżąco z wiadomościami ze świata wellness.
Zapisując się akceptujesz regulamin newslettera i naszą politykę prywatności.