Słownik pojęć

Kobido

Japoński masaż twarzy, nazywany Kobido, to zabieg, o którym mówi się, że ma skuteczność skalpela i jest naturalnym, nieinwazyjnym liftingiem. To jednocześnie tradycyjna japońska szkoła stymulacji mięśni twarzy i zarejestrowany w Japonii i Unii Europejskiej znak towarowy, należący do spółki o tej samej nazwie. Jej tradycje związane są z Domem Kobido i sięgają 1472 r. 

Według przekazów japońskich w Kraju Kwitnącej Wiśni w XV wieku mistrzowie masażu mieli założyć Dom Kobido, by sprostać wymaganiom cesarzowej Japonii. Tak powstała szkoła kultywująca rytuał głębokiego masażu twarzy. Był on stosowany przez wieki, obecnie zaś jest oferowany na całym świecie.

Masaż Kobido sprzyja wygładzaniu zmarszczek, pobudza krążenie w skórze i poprawia jej wygląd oraz odżywienie, ma także cechy drenażu limfatycznego.

Masażysta postępuje według ściśle określonego schematu opracowywanego w ciągu setkek lat przez pokolenia mistrzów. Przechodząc od delikatnych ruchów relaksujących do bardziej intensywnych, np.: szczypania i ugniatania prowadzi – zgodnie z filozofią Kobido – poprzez uzdrawianie do piękna.

Czytaj więcej: Polska awantura o japońskie kobido

REKLAMA

Technika ta jest w szczególności polecana na pierwsze oznaki starzenia się skóry. 

Masaż obejmuje także mięśnie klatki piersiowej, głowy, szyi i karku. Zabieg trwa około godziny.

Japońska firma podkreśla, że choć sam masaż ma starożytne korzenie, tdostosowuje się do dzisiejszych realiów, w tym wymogów współczesnego rynku. Stąd m.in. odświeżona marka, odwołująca się do wymagań współczesnego marketingu i dbałość o jej sytuację prawną.

Japoński Dom Kobido przekazuje informacje o genezie kultywowanej przez siebie sztuki na swojej stronie internetowej. Jest tam między innymi lista uprawnionych adeptów długotrwałych kursów, którymi zarządza głowa szkoły – mistrz 26. generacji dr Shogo Mochizuki mianowany przez poprzedniego Mistrza Ito.

Strona wymienia zarówno uczniów, którzy mogą prowadzić autoryzowane masaże, jak i trenerów, którzy uczą tej trudnej sztuki. Wśród nich jest także reprezentantka szkoły, która pochodzi z Polski.

 
Masaż kobido
facebook.com/Kobido.Official

Podoba Ci się ten wpis? Udostępnij go:

Inne popularne pojęcia

Bądź na bieżąco z wiadomościami ze świata wellness.
Zapisując się akceptujesz regulamin newslettera i naszą politykę prywatności.