Słownik pojęć

Kabina infrared

Kabina infrared nazywana powszechnie sauną infrared lub sauną na podczerwień to alternatywa dla klasycznej sauny.

Zazwyczaj zbudowana jest z drewna, ale źródłem ciepła o temperaturze od 30 do 60 stopni Celsjusza nie są grzałki czy piec, które ogrzewają powietrze we wnętrzu, lecz promienniki podczerwieni ogrzewające bezpośrednio skórę. Przez to ciepło dociera głębiej, nawet na głębokość około 3 cm, ogrzewając tkankę podskórną.

Stąd przekonanie o lecznicznych właściwościach takiego seansu, który rozszerza pory, łągodzi ból, rozgrzewa tkanki, przyspieszając tętno i usprawniając przepływ krwi. Proces ten wspomaga wydzielanie potu, spalanie kalorii i detoksykację. Sauna taka pomaga zwalczać cellulit, relaksuje, mając korzystny wpływ na zdrowie psychiczne.

Należy pamiętać o właściwym zachowaniu. W saunie przebywamy bez ubrania, bądź owinięci w ręcznik, siedzimy na ręczniku, a w saunie publicznej należy podścielić kolejny ręcznik pod stopy.

Seans w takiej kabinie trwa z reguły maksymalnie około pół godziny. Po wyjściu z pomieszczenia należy schłodzić się pod prysznicem. Sauna infrared nie jest zalecana kobietom w ciąży, osobom chorym na nowotwory czy nadciśnienie tętnicze i choroby serca.

Podoba Ci się ten wpis? Udostępnij go:

Inne popularne pojęcia

Bądź na bieżąco z wiadomościami ze świata wellness.
Zapisując się akceptujesz regulamin newslettera i naszą politykę prywatności.