Relacja z forum Hotel & SPA 2023 w Paryżu

Relacja z Forum Hotel & SPA 2023 w Paryżu

Na początku czerwca odbyła się 15. edycja europejskiego Forum Hotel & SPA skupiającego właścicieli i zarządców luksusowych hoteli SPA i obiektów wellness. Podczas tegorocznego  Forum, które odbyło się w ścianach ekskluzywnego hotelu Four Seasons George V w centrum Paryża, poruszono ważne dla świata wellness i SPA tematy oraz rozdano prestiżowe nagrody branżowe Diamonds. Zapoznaj się z relacją z wydarzenia!

Piętnaste Forum Hotel & SPA Paryż 2023

To była już piętnasta edycja rokrocznie organizowanego w Paryżu wydarzenia. W Forum hotel & SPA 2023 wzięło udział 150 osób z czternastu krajów Europy. Uczestnicy konferencji, wśród których znaleźli się właściciele i osoby zarządzające najbardziej luksusowymi obiektami SPA starego kontynentu, wysłuchali profesjonalnych prelekcji wybitnych osobowości świata wellness i SPA. 

Podczas wydarzenia rozdano także prestiżowe branżowe nagrody Diamonds, przyznawane osobom przyczyniającym się do rozwoju branży wellness i SPA w Europie. Uroczystość wręczenia wspomnianych nagród tytularnych, została zwieńczona eleganckim balem dla wszystkich uczestników Forum hotel & SPA 2023.

Chcesz dowiedzieć się, jakie tematy były omawiane na prelekcjach podczas tegorocznego Forum? Ciekawi Cię, komu i dlaczego przyznano nagrody Diamonds? Czytaj dalej!

Prowadzący i tematy prelekcji - o czym mówiono?

Uczestnicy Forum Hotel & SPA Paryż 2023 wzięli udział w inspirujących wykładach prowadzonych przez globalnych ekspertów SPA i nie tylko. Wszystkie obracały się wokół tegorocznego motywu przewodniego o wymownej nazwie Autentyczne Wellness – czas na zmiany.

REKLAMA

W czasie wspomnianych wykładów i prelekcji poruszono tematy takie jak:

  • przyszłość wellness w kontekście postępującej cyfryzacji – Tom Middleton, kompozytor i założyciel marki White Mirror, dostarczającej m.in. muzykę i do aplikacji mobilnych wellness czy saun dźwiękowych, zauważył, że już niedługo uzdrowiska będą mogły tworzyć własne wirtualne światy metaverse malowane kojącymi dźwiękami, kolorami i kształtami. Ekspert omówił także znaczenie muzyki dla zdrowia i dobrego samopoczucia – przy czym, jak czytamy w European SPA Magazine, zachował bardzo naukowe podejście do zagadnienia.
  • odmładzanie ciała metodą Chenota – Dr George Gaitanos, dyrektor operacyjny i naukowy Chenot Group, podpowiedział, w jaki sposób wspierać klientów uzdrowisk i hoteli SPA w odmładzaniu i regeneracji ciała. Podzielił się szczegółami dotyczącymi stosowania metody Chenot, łączącej dietę, hydroterapię, masaże i zabiegi energetyczne. Opowiedział także, w jaki sposób wykorzystuje najnowsze narzędzia diagnostyczne i biohacking do wspierania organizmu w naturalnej regeneracji.
  • design przestrzeni wellness – Bob Henry, amerykański architekt specjalizujący się w projektowaniu przestrzeni wellness, nie tylko zaprezentował swoje najnowsze projekty, ale też podkreślił, że klienci obiektów SPA jak nigdy wcześniej chcą wracać do natury. Według eksperta, pragną przebywać w cichych, inspirowanych nią przestrzeniach, sprzyjających relaksowi i wyciszeniu. Według niego, właśnie takie założenie powinno towarzyszyć osobom projektującym współczesne obiekty wellness. 
  • zarządzanie zasobami ludzkimi w obiektach SPA i uzdrowiskach – Andrew Gibson, ekspert ds. hotelarstwa i wellness oraz trenerka menadżerów Cornelia Kausch zauważyli, że branża doświadcza niedoboru siły roboczej i różnego typu problemów z zapewnieniem kompetentnych i odpowiednio zaangażowanych pracowników obiektów SPA. Zasugerowali, by menadżerowie tego typu miejsc skoncentrowali się na polityce wellbeing w miejscu pracy, której prowadzenie powinno przełożyć się pozytywnie na wydajność i zaangażowanie pracowników wellness. 
  • kluczowe wskaźniki wydajności hoteli SPA – Simon Sanders z RLA Global przedstawił kluczowe wskaźniki rentowności dla hoteli SPA, uzdrowisk i obiektów wellness, które decydują o ich sukcesie finansowym. Zaprezentował także wyniki raportu Wellness Real Estate (dot. nieruchomości wellness), które zbierał w ciągu ostatnich 4 lat. Ponadto, podczas prelekcji ekspert omówił trend, jakim jest  monitorowanie stanu zdrowia i samopoczucia przez aplikacje wellbeing i urządzenia mobilne, który potwierdza 447 milionów pobrań aplikacji fitness w ciągu ostatniego roku. 
  • powrót do natury w wellness – Tristan Lagrade z Phytomer, wygłosił z kolei prezentację, w której podkreślał, że branżę czekają duże zmiany. Według eksperta, właściciele i zarządzający obiektami wellness i SPA muszą dostosować się do tego, że ludzie chcą powracać do natury (co podkreślał także wspomniany wcześniej Bob Henry). Miejsca sprzyjające zachowaniu dobrego zdrowia i samopoczucia powinny więc działać w sposób ekologiczny i zrównoważony – jak najbardziej zbliżony do tego dziewiczego i naturalnego. 

Laureaci nagród Diamonds 2023

Jak już zostało wcześniej wspomniane, w trakcie wydarzenia rozdano również prestiżowe nagrody branżowe Diamonds. Nagroda Black Diamond (Czarny Diament) dla osobowości roku SPA została przyznana Marie-Cecile Roussett, dyrektor Grand-Hotel du Cap-Ferrat, A Four Seasons Hotel we Francji.

Tytuł Blue Diamond (Błękitny Diament) Forum Hotel & SPA 2023 Paryż został w tym roku przyznany dwóm osobom –  Jean-Pascalowi Phelippeau oraz Anne Phelippeau-Korb. Laureaci z Francji otrzymali wyróżnienia z tytułu doskonałych praktyk menadżerskich w thalassoterapii. Gratulujemy! 

Forum Hotel & SPA 2024 - kiedy i gdzie?

Kolejna, szesnasta edycja Forum hotel & SPA, odbędzie się 30 maja 2023 roku. Już teraz dostępne są bilety dla wszystkich osób zainteresowanych udziałem w wydarzeniu organizowanym w jednym z najpiękniejszych hoteli w Paryżu. Z niecierpliwością czekamy na dalsze informacje dotyczące Forum, którymi z pewnością się z Wami podzielimy. Stay tuned!

Podoba Ci się ten wpis? Udostępnij go:

Przeczytaj też

Copyright (c) Well24.info

Portal informacyjny branży wellness & spa w Polsce, którego wydawcą jest: Europejska Fundacja Spa

Newsletter

Bądź na bieżąco z wiadomościami ze świata wellness.
Zapisując się akceptujesz regulamin newslettera i naszą politykę prywatności.