Oferta SPA na święta i sylwestra – jak wykorzystać sezon na zabiegi?

Oferta SPA na Święta i Sylwestra - jak wykorzystać sezon na zabiegi SPA i usługi wellness?

Święta, Sylwester i karnawał zbliżają się wielkimi krokami, co zwiastuje też wysoki sezon w branży wellness. To właśnie w tym okresie wzrasta popyt na zabiegi SPA i pobyty w obiektach oferujących usługi z zakresu odnowy biologicznej. Jak wykorzystać sezon na zabiegi SPA i usługi wellness w swoim biznesie? Oto kilka wskazówek, które być pomocne.
wellness-na-swieta-sylwester-ferie-oferta-sezonow-hotelu-spa

Jak wykorzystać sezon na zabiegi SPA? Oferta SPA na Święta i Sylwester

Prawie każdy hotel SPA, a już na pewno taki, który posiada własną restaurację, oferuje w okresie Świątecznym i Sylwestra specjalne menu i atrakcje świąteczno-noworoczne. Goście odwiedzający obiekt w końcówce grudnia mogą liczyć m.in. na uroczystą Wigilię z tradycyjnymi potrawami, czy odświętną kolację sylwestrową, często połączoną z szampańską zabawą do białego rana.

Z wysokiego popytu na usługi wellness w okresie Świątecznym i Sylwestrowym warto natomiast skorzystać też na inne sposoby. Nie tylko w hotelach, ale też w dziennych punktach odnowy biologicznej i klinikach medycyny estetycznej, oferta SPA na Święta i Sylwester może obejmować między innymi:

  • świąteczne rytuały na twarz, włosy, dłonie typu last minute – krótkie (15-30 minutowe) zabiegi powinny cieszyć się zainteresowaniem przede wszystkim w miejskich day SPA;
  • pakiety zabiegów regenerujących dla par, grup przyjaciół, sióstr, matek i córek itp. – atrakcyjne cenowo, z pobytem w hotelu i wyżywieniem lub bez dodatkowych świadczeń;
  • rozgrzewające masaże z aromaterapią – idealne na zimę, dla zabieganych osób, które potrzebują odprężyć się przed samymi Świętami czy zabawą Sylwestrową.

Przedsprzedaż rezerwacji, czyli vouchery prezentowe

Poza dołączeniem do oferty SPA przedświątecznych masaży, pakietów i rytuałów w atrakcyjnych cenach, warto zaproponować gościom vouchery prezentowe. Takie bony podarunkowe powinny wzbudzić zainteresowanie u klientów, którzy wahają się, co kupić pod choinkę bliskim, czy osobom z pracy. 

Vouchery podarunkowe można przygotować fizycznie, tj. wydrukować na sztywnym papierze, elegancko oprawić i umieścić w ozdobnych kopertach, najlepiej z logo SPA. Można je także sprzedawać w cyfrowej formie, np. e-kuponu do wydrukowania wysyłanego na maila.  

Takie kupony upominkowe mogą mieć charakter imienny, dotyczyć pakietu konkretnych usług (np. wybranej liczby masaży, czy zabiegów na twarz), lub opiewać na określoną kwotę do wykorzystania we wskazanym departamencie SPA.

REKLAMA

Marketing SPA w okresie przedświątecznym i sylwestrowym

Poza wprowadzeniem specjalnej oferty SPA na Święta i Sylwester, czy voucherów, warto poświęcić nieco więcej uwagi działaniom marketingowym. Integralną ich częścią w okresie przedświątecznym będzie wystrój miejsca. Powinien być przytulny, elegancki, ciepły, wyjątkowo odświętny. Niech zachwyca tak samo na żywo, jak i na Instagramie. 

Specjalna oferta świąteczna SPA nie wzbudzi jednak zainteresowania, jeśli nie zostanie odpowiednio wypromowana. W okresie przedświątecznym warto skupić się na komunikacji z potencjalnymi klientami. Gości do SPA można pozyskiwać w tym okresie za pośrednictwem wielu kanałów

  • serwisów zakupów grupowych i okazji, takich jak Groupon, Travelist, Wowcher, LivingSocial, gdie  
  • serwisów rezerwacji usług stacjonarnych online, takich jak Booksy, a także grup dyskusyjnych dla osób polecających sobie usługi lokalnie;  
  • wiadomości SMS i e-mail z ofertami świątecznymi, które świetnie sprawdzą się jako przypomnienia o promocjach dla stałych klientów; 
  • mediów społecznościowych, które warto wykorzystać nie tylko do komunikacji ze stałymi odbiorcami, ale i dystrybucji dedykowanych, świątecznych reklam;
  • promocji lokalnej, np. ulotkowej czy upominkowej w najbliższej okolicy obiektu; 
  • kampanii radiowej w lokalnej rozgłośni. 

Sztuka dawania

Oczywiście, w hotelu SPA czy punkcie odnowy biologicznej w okresie przedświątecznym rozdaje się także skromne podarunki dla gości. Mogą być nimi np. uroczo zapakowane kupony rabatowe na kolejne zabiegi, drobne akcesoria higieniczne, czy małe, naturalne mydełka. Takie małe prezenty świąteczne staną się źródłem pozytywnych wspomnień z wizyty w SPA. 

Święta to doskonały czas na dzielenie się dobrem. W punkcie SPA czy klinice medycyny estetycznej dobrze w tym czasie zorganizować zbiórkę charytatywną na rzecz potrzebującej rodziny, schroniska dla zwierząt, czy wybranej osoby w trudnej sytuacji zdrowotnej lub materialnej. Można też przeznaczyć na cele dobroczynne część dochodów z określonego dnia pracy departamentu. 

Okres przed Świętami i Sylwestrem jest bez wątpienia jednym z lepszych dla branży wellness i SPA. Warto wycisnąć go jak cytrynę, proponując potencjalnym klientom przedświąteczne rytuały last minute, relaksujące masaże i atrakcyjne cenowo pakiety dla dwojga, czy grup. W tym okresie świetnie sprawdzą się też vouchery podarunkowe. By cieszyć się wysoką sprzedażą przygotowanych na okres świąteczny usług i produktów, dobrze też zintensyfikować działania marketingowe, rozszerzając je o nowe kanały – to wszystko powinno sprawić, że oferta SPA na Święta i Sylwester przyciągnie mnóstwo osób! 

Podoba Ci się ten wpis? Udostępnij go:

Przeczytaj też

Copyright (c) Well24.info

Portal informacyjny branży wellness & spa w Polsce, którego wydawcą jest: Europejska Fundacja Spa

Najczęściej czytane

REKLAMA

Newsletter

Bądź na bieżąco z wiadomościami ze świata wellness.
Zapisując się akceptujesz regulamin newslettera i naszą politykę prywatności.