Słownik pojęć

Tajski masaż

W Tajlandii popularny w Europie masaż tajski znany jest jako „Nuat phaen boran” (นวดแผนโบราณ) – starożytny klasyczny masaż. Łączy on akupresurę z elementami jogi, rozciągania i refleksologii. Uciskanie określonych punktów energetycznych na ciele, powoduje uśmierzenie bólu i uwolnienie od napięcia.

Masaż tajski zacząco różni się od innych zabiegów tego typu. Często porównuje się go do jogi z elementami fizjoterapii, chociaż można go określić jako „jogę dla leniwych”. Masaż ten wykorzystuje techniki rozciągania i kołysania, aby złagodzić napięcie oraz zwiększyć elastyczność i zakres ruchu. 

REKLAMA

Terapeuta używa rąk, kolan, nóg i stóp, aby wykonać serię ćwiczeń przypominających jogę, a także stosuje głęboką kompresję mięśni, mobilizację stawów i akupresurę.

Masaż ten wiązany jest także z naturalną medycyną.

– Masaże tajskie, które oferujemy w naszym salonie masażu, są dziś cenioną formą terapii, która może wspierać leczenie nawet poważniejszych chorób – mówią eksperci z salonu masażu Thai & Beauty w warszawskim Wilanowie.

Masaż tajski ma swoje korzenie… w Indiach. Uważa się, że twórcą tej sztuki był Jivaka Kumar Bhaccha z północnych Indii, osobisty lekarz króla Magadha Bimbisary ponad 2500 lat temu, w czasach współczesnych samemu Buddzie. Nauki Kumara Bhacchy dotarły prawdopodobnie do terenów dzisiejszej Tajlandii w tym samym czasie co buddyzm – w III lub II wieku p.n.e. Dlatego tradycyjny masaż tajski jest zakorzeniony w buddyjskiej filozofii Metta, sztuce obracającej się wokół czułego dotyku i dobroci.

Masaż tajski czerpie z indyjskiej tradycji jogi, wykorzystując teorię linii energetycznych. Masowanie linii, na których znajdują się szczególnie ważne punkty akupresury, umożliwia wyleczenie wielu chorób lub złagodzenie bólu. Uciskanie miejsc należących do dziesięciu głównych linii energetycznych wystarcza do przeprowadzenia terapii całego ciała i jego narządów wewnętrznych.

Oryginalny masaż tajski jest dostępny w ofercie salonu Thai & Beauty w Warszawie. Tutaj łatwo on-line zarezerwujesz wizytę.

Podoba Ci się ten wpis? Udostępnij go:

Inne popularne pojęcia

Bądź na bieżąco z wiadomościami ze świata wellness.
Zapisując się akceptujesz regulamin newslettera i naszą politykę prywatności.