Słownik pojęć

Maderoterapia

Maderoterapia to naturalna, holistyczna metoda masażu ciała z użyciem drewnianych przyrządów, która wywodzi się z Kolumbii w Ameryce Południowej i jest alternatywą dla terapii z wykorzystaniem urządzeń mechanicznych. Maderoterapia kolumbijska była znana już kilka tysięcy lat temu. Obecnie przeżywa renesans dzięki nowym badaniom oraz opracowaniu drewnianych przyrządów, głównie różnego rodzaju i rozmiarów wałków dostosowanych do anatomii ludzkiego ciała, które można stosować bezpośrednio na skórę.

Zabieg jest połączeniem klasycznego masażu, drenażu limfatycznego z intensywnym uciskaniem różnych okolic ciała przy pomocy drewnianych akcesoriów.

Maderoterapia sprzyja modelowaniu ciała, wpływa na ujędrnienie skóry, jej wygładzenie, zmniejszenie cellulitu, przy czym proces ten odbywa się szybciej niż w przypadku np. bańki chińskiej.

Terapia jest bezbolesna i rozpoczyna się od wstępnego klasycznego drenażu limfatycznego oraz masażu manualnego. Następnie używane są brzozowe narzędzia: wałki (drenażowy, księżycowy, na długim ramieniu, kasztanowy, kolczasty), pucharki (modelujący i próżniowy) oraz deska modelująco-drenująca. U różnych pacjentów maderoterapia może przebiegać inaczej, włącznie z użyciem odmiennych narzędzi.

Aby przygotować się do masażu nie należy nic jeść na dwie godziny przed jego rozpoczęciem.

Efekty zabiegu to odżywienie, naprężenie i ujędrnienie skóry zauważalne natychmiast po jego zakończeniu. Pacjenci wspominają także o efekcie „uczucia gorąca” wewnątrz ciała, przypominającym stan po intensywnym treningu. Maderoterapia twarzy ma z kolei działanie drenujące, liftingujące i ujędrniające. 

Eksperci, którzy zajmują się tym rodzajem masażu podkreślają, że jego efekty podtrzymuje i wzmaga prowadzenie zdrowego tybu życia.

Podoba Ci się ten wpis? Udostępnij go:

Inne popularne pojęcia

Bądź na bieżąco z wiadomościami ze świata wellness.
Zapisując się akceptujesz regulamin newslettera i naszą politykę prywatności.