Słownik pojęć

Światowy Szczyt Wellness

Światowy Szczyt Wellness (Global Wellness Summit) to międzynarodowa organizacja i odbywające się co roku globalne spotkanie ekspertów i liderów branży spa & wellness z całego świata.

Pierwsza konferencja odbyła się w 2007 roku w Nowym Jorku pod hasłem „Łączenie razem. Kształtowanie przyszłości”. 

Dziś Global Wellness Summit to najważniejsze takie spotkanie międzynarodowych przedstawicieli gałęzi gospodarki wycenianej na 4,5 biliona dolarów rocznie. W programie są obecnie zawarte różnego rodzaju sesje i dyskusje panelowe.

Światowy Szczyt Wellness zachęca m.in. do zabiegania o jakość usług, wspiera innowacje oraz dba o integrację społeczności w celu rozwiązywania wspólnych problemów dla ułatwiania zrównoważonego rozwoju całej branży. 

Agenda corocznego spotkania zmienia się do ostatniej chwili i jest zazwczaj odpowiedzią na najbardziej aktualne zagadnienia wpływające na sektor wellness & spa

Tak było także w latach pandemii: w 2020 roku temat spotkania brzmiał: „Resetowanie świata dzięki wellness”, rok później zjazdowi towarzyszyło hasło: „Nowa era w zdrowiu i wellness”. 

W 2022 roku w tel Avivie (Izrael) szczyt odbędzie się w dniach 31 października – 3 listopada, a jego motto to: „Otwarte umysły. Otwarte serca. Otwarci dla biznesu”.

W 2015 roku rodzina Ellis i współzałożyciele Global Wellness Summit utworzyli osobny podmiot, Global Wellness Institute, fundację edukacyjną non-profit, której misją jest praca na rzecz rozwoju idei wellness na świecie poprzez badania, edukację i promocję w sektorach gospodarki zajmujących się zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

Podoba Ci się ten wpis? Udostępnij go:

Inne popularne pojęcia

Bądź na bieżąco z wiadomościami ze świata wellness.
Zapisując się akceptujesz regulamin newslettera i naszą politykę prywatności.