Słownik pojęć

Światowy Dzień Wellness

Światowy Dzień Wellness odbywa się co roku pod hasłem: „Jeden dzień, który może zmienić Twoje życie”.

Global Wellness Day po raz pierwszy obchodzony był w 2012 roku, a ustanowiono go w Turcji. 

12 czerwca 2021 roku święto wellness było obchodzone na całym świecie i polegało na 12-godzinnym celebrowaniu „dobrego życia”, zaczynając od Nowej Zelandii, a kończąc w Los Angeles w USA. 

Ze względu na pandemię koronawirusa odbywały się zdalne wydarzenia takie jak: 12-godzinne bezpłatne zajęcia w Tajlandii, 5-godzinna transmisja wykładów o zdrowiu w Malezji i na Jamajce. On line można było także zobaczyć wędrówki i tańce z Barbadosu, pilates i jogę z Węgier, BoxHIT i Zumbę z Nowej Zelandii czy warsztaty medytacji dźwiękowej i aromaterapii z Portoryko. 

Dzięki formule on-line w wydarzeniach tych mogli po raz pierwszy na tak dużą skalę uczestniczyć ludzie z całego świata.

Najbliższy Światowy Dzień Wellness będzie obchodzony w sobotę 11 czerwca. Ideą wydarzenia, które organizowane jest całkowicie non-profit, zwrócenie uwagi ludzi na pytanie „Jak stać się zdrowszym i mieć lepsze życie?”. Tego dnia ludzie, którzy nigdy nie zastanawiali się nad ideą dążenia do stanu holistycznego zdrowia mogą poznać wellness.

Zajęcia organizowane tego dnia na całym świecie mają pomóc znaleźć sposoby pogodzenia się z sobą, uznania wartości swojego życia, uwolnienia się od codziennego stresu i złych nawyków, a wreszcie – umożliwić znalezienie dobrego celu i motywacji do jego osiągnięcia.

Zobacz stronę Global Wellness Day Poland na Facebooku.

Podoba Ci się ten wpis? Udostępnij go:

Inne popularne pojęcia

Bądź na bieżąco z wiadomościami ze świata wellness.
Zapisując się akceptujesz regulamin newslettera i naszą politykę prywatności.