Wellness. Męski punkt widzenia

Mężczyzna w spa. Nowe badanie

Czy bycie well jest ważne dla mężczyzn? Jakie są ich przyzwyczajenia, oczekiwania i pragnienia związane z dobrostanem? Czym jest wellness dla faceta? Na te pytania chce odpowiedzieć firma badawczo-doradcza HTWWLife, która specjalizuje się we włączaniu wellness w różnych obszarach aktywności ludzi. Badanie ma pomóc zachęcić męską część społeczeństwa do zainteresowania dbaniem o szeroko rozumiane samopoczucie.

Mężczyzna w spa - badanie
AdobeStock

Firma HTWWLife twierdzi, że takie globalne badanie preferencji mężczyzn związanych z szeroko pojętym wellness prowadzone jest po raz pierwszy.

Niedoceniony męski głos o wellness

„Zapewne nie przesadzimy zbytnio twierdząc, że męski głos wydaje się być niedostatecznie reprezentowany w dyskusjach o dobrym samopoczuciu. Trzeba zwrócić większą uwagę na to, czego mężczyźni wymagają od wellness” – piszą organizatorzy badania.

Eksperci liczą, że w anonimowym badaniu wezmą udział wyłącznie mężczyźni

Czytaj więcej: Polska czeka na raport o gospodarce wellness

Po opracowaniu badania jego wyniki zostaną udostępnione przez firmę m.in. na profilach na Facebooku i Linked In.

Ankieta zawiera pytania, dotyczące m.in. podejmowanych aktywności wellness, ich częstotliwości, motywacji, która kieruje wyborem takich zajęć. Eksperci pytają także m.in. o główne źródła „męskiego” stresu.

Ankieta odbywa się wyłącznie w internecie. Aby wziąć w niej udział, należy kliknąć w link dostępny tutaj.

Bliżej natury, wellness i spa

Współtwórcą ankiety jest László Puczkó, lider zespołu HTWWLife. Z wykształcenia ekonomista, menadżer sztuki i designu oraz konsultant ds. zarządzania. Od ponad 25 lat jako mentor i szkoleniowiec zajmuje się turystyką medyczną i wellness, a także branżą spa i wypoczynkiem.

REKLAMA

Jest autorem licznych raportów branżowych, publikacji i specjalistycznych książek.

Jest też członkiem wielu organizacji międzynarodowych.

Czytaj więcej: Trzy nowe hotele spa w górach

Przygotowywał raport „Exploring Health Tourism” dla Światowej Organizacji Turystyki przy ONZ oraz European Travel Comission. Przygotowywał także pionierskie badanie „Wellness Tourism and Medical Tourism: Where to spa fit?” dla Global Spa Summit.

László Puczkó jest zwolennikiem zbliżenia z naturą, entuzjastą wellness, a w szczególności gorących źródeł. Ma dyplom z kąpieli leśnej.

Podoba Ci się ten wpis? Udostępnij go:

Przeczytaj też

Copyright (c) Well24.info

Portal informacyjny branży wellness & spa w Polsce, którego wydawcą jest: Europejska Fundacja Spa

Newsletter

Bądź na bieżąco z wiadomościami ze świata wellness.
Zapisując się akceptujesz regulamin newslettera i naszą politykę prywatności.