Seanse saunowe jako zdrowa forma rozrywki grupowej

Seanse saunowe jako zdrowa forma rozrywki grupowej

Dzisiaj sauna to już za mało. Strefy wellness coraz częściej traktowane są jak centra rozrywki! Umieszcza się w nich zestawy do karaoke, scrabbli, czy Mahjonga, które pozwalają gościom na integrację. Popularność obiektów, które kiedyś nazwalibyśmy miejskimi łaźniami, sukcesywnie rośnie, a organizowane w nich seanse saunowe przyciągają coraz większą liczbę ludzi. Ta zdrowa forma rozrywki grupowej odpowiada na wiele współczesnych problemów społecznych. Jakich?
seanse-saunowe-jako-zdrowa-forma-rozrywki-w-grupie

Łaźnie miejskie służyły rozrywce społeczności od wieków

Już w czasach antycznych łaźnie były miejscami, w których spotykali się, poznawali, rozmawiali i bawili ze sobą ludzie. Szczególnie kobietom, które miały ograniczone możliwości społeczne, wizyty w łaźniach pomagały się integrować, wymieniać doświadczeniami i zwyczajnie rozerwać. Ponieważ historia lubi zataczać koło, zdaje się, że obserwujemy powrót do tego trendu

Popularność pubów i klubów spada, a coraz więcej osób szuka rozrywek zdrowych, niezwiązanych np. z ekspozycją na hałas, czy konsumpcją alkoholu. Takie właśnie, w większości młode i świadome osoby, chętnie korzystają z wizyt w centrach saun, obiektach z jacuzzi i ruskimi baniami, oraz innych punktach wellness oferujących możliwość zadbania o swoje zdrowie i przebywania w towarzystwie jednocześnie. 

Centra saun i łaźni - SPA dla każdego i remedium na współczesne problemy

W publikacji Trendium Global Wellness Summit, którą inspirowany jest ten artykuł, wspomniano, że współczesne miejskie łaźnie, takie jak centra saun, czy obiekty z jacuzzi i baniami do wspólnych kąpieli, stanowią szeroko dostępną, tańszą alternatywę dla klasycznych rozrywek wellness, które uważane są za dość drogie i przeznaczone tylko dla bardziej zamożnych osób. 

Mika Meskanen, przewodniczący Brytyjskiego Towarzystwa Saunowego, w wypowiedzi dla The Guardian wspomniał, że Następuje odrodzenie sauny jako przestrzeni wspólnej. W ww publikacji zaznaczono też, że miejskie łaźnie i organizowane w nich seanse saunowe, stanowią remedium na współczesne problemy społeczne – samotność, depresję, czy zaburzenia postrzegania własnej atrakcyjności fizycznej powodowane przez social media. 

Seanse saunowe i inne formy grupowych aktywności SPA to przyszłość!

Rosnące zapotrzebowanie na zdrowe formy grupowego wypoczynku i integracji pozwala uznać, że współczesne łaźnie miejskie, czy też centra saun, będą stawać się z biegiem czasu tylko coraz bardziej popularne. Warto zatem już teraz wykorzystać rosnące zapotrzebowanie na tego typu obiekty i aktywności, które oferują – szczególnie, gdy prowadzi się obiekt wellness czy hotel SPA. 

Dobrze byłoby np. otworzyć strefę saun dla szerszego grona gości (nie tylko hotelowych) i organizować w niej cykliczne seanse saunowe połączone z elementami rozrywki – np. z karaoke, czy projekcjami kultowych filmów. Pozwoli to nie tylko zwiększyć zyski z biznesu, ale i zbudować grono lojalnych klientów, którzy będą chętnie wracać do przyjemnych doświadczeń, jakie zapamiętali.

REKLAMA

Studium przypadku: Rokroczna Bitwa Gladiatorów w Termach Rzymskich

Omawiany trend widać wyraźnie też w Polsce – za przykład obiektu, który idealnie się weń wpisał, może posłużyć np. Pałac Saturna Termy Rzymskie. Ten hotel SPA organizuje rokrocznie w lipcu Mistrzostwa Polski Saunamistrzów pod nazwą Bitwa Gladiatorów. Ta niecodzienna jeszcze dla Polaków forma rozrywki przyciąga do obiektu rok w rok coraz więcej ludzi. 

Pałac Saturna tak dobrze spełnia swoją funkcję strefy zdrowej rozrywki, że został nawet uznany za oficjalną strefę kibica Euro 2024. Goście tego centrum saun mogą podziwiać mecze na ogromnym, specjalnie do tego celu przygotowanym telebimie podłączonym do scenicznej jakości nagłośnienia. Luksus podziwiania pojedynków piłkarskich z perspektywy wygodnego miejsca w jacuzzi jest na wyciągnięcie ręki! 

Inne formy aktywności wellness dla grup

Seanse saunowe to tak naprawdę dopiero początek. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na zdrowe formy  aktywności w grupach, warto organizować także m.in.  sesje medytacyjne z muzykoterapią, zajęcia jogi na świeżym powietrzu, czy też coraz bardziej popularne wypady na morsowanie, kąpiele w naturalnych akwenach wodnych i źródłach geotermalnych.

Jesteśmy ciekawi Waszych doświadczeń, jeśli chodzi o seanse saunowe i inne grupowe aktywności wellness. Czy organizujecie je w waszych hotelach i obiektach DaySPA? Czy zauważyliście wzrost ich popularności w ostatnich latach? Podzielcie się doświadczeniami z osobami z branży. Spośród wypowiedzi przesłanych na adres biuro@fundacjaspa.org *wybierzemy kilka najciekawszych, które umieścimy w tym artykule wraz z linkami do stron www lub profili obiektów i firm zarządzanych przez autorów wyselekcjonowanych cytatów.

*DLA ZAINTERESOWANYCH PUBLIKACJĄ WYPOWIEDZI: W temacie maila prosimy wpisać Wypowiedź do artykułu o seansach saunowych i innych grupowych aktywnosciach SPA, zaś w treści wiadomości lub załącznikach podać:

  • imię i nazwisko;
  • nazwę obejmowanego stanowiska/pełnionej funkcji; 
  • nazwę firmy/hotelu/obiektu SPA;
  • link do strony internetowej lub social media biznesu;
  • mile widziane zdjęcie typu profilowego lub logo 

Z niecierpliwością czekamy na wasze wypowiedzi!

Podoba Ci się ten wpis? Udostępnij go:

Przeczytaj też

Copyright (c) Well24.info

Portal informacyjny branży wellness & spa w Polsce, którego wydawcą jest: Europejska Fundacja Spa

Newsletter

Bądź na bieżąco z wiadomościami ze świata wellness.
Zapisując się akceptujesz regulamin newslettera i naszą politykę prywatności.